WhatsApp Sticker Nasıl Gönderilir

0

WhatsApp Sticker nasıl gönderilir? SMS’i adeta tarihe gömerek günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması halin gelen WhatsApp, sticker özelliğini geçtiğimiz aylarda kullanıma sunmuştu. Ancak birçok kullanıcı WhatsApp Sticker nasıl gönderilir sorusunun cevabını bilmediği için bu özelliği aktif olarak kullanamıyor.

WhatsApp Sticker Gönderme

WhatsApp ile sticker, Türkçe adıyla çıkartma göndermek için yapmanız gerekenler oldukça basit. İlk olarak mesaj göndermek istediğimiz kişiyi seçiyoruz. Mesaj kutusunun sol tarafında yer alan ifade simgesine tıklayarak emojiler bölümünün açılmasını sağlıyor.

Whatsapp Sticker Gönderme

Whatsapp Sticker Gönderme

En alt kısımda sağda yer alan çıkartma simgesine tıklayarak WhatsApp Sticker bölümüne geçiş yapıyoruz. Burada yer alan çıkartmalardan birisini karşı tarafa gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha fazla sticker’a sahip olmak istiyorsanız, sağ üst bölümde bulunan + simgeli butona dokunmanız yeterli.

Kullanıcılar kendi oluşturdukları sticker’ları WhatsApp’a ekleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra Google Play Store gibi uygulama marketleri üzerinden WhatsApp Sticker paketlerini indirip bunları kullanmak mümkün.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın