Instagram Hikaye Boyutu Ayarlama

0

Instagram’ın en çok tercih edilen özelliği şüphesiz hikaye özelliği oldu ve bu nedenle Instagram hikaye boyutu ayarlama nasıl yapılır bir çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Başlangıçta “Hikaye atmak neymiş! Saçma sapan bir şey!” gibi düşünmüş olabiliriz. Şu an bu özellik hemen her yerde kullanılmaya başlandı. Youtube, Facebook, Whatsapp bunların en başında geliyor. Hikaye atmanın önemli noktaları var. Bunları ana başlıklar halinde kısaca inceleyip, sizler için fikir oluşturmasını umuyorum.

Evet, atılan Instagram hikaye boyutu çok önemli. Neden önemli, tam ekran görünmesi kullanıcıların attığınız hikayeye daha fazla adapte olmasını sağlıyor. Instagram hikaye fotoğraf boyutu 1080×1920 piksel ölçülerinde olmalı. Aslında buna 16×9 (dik olduğu için 9×16) diyebiliriz.

Instagram Hikaye Fotoğraf Boyutu Ayarlama

Birden çok Instagram hikaye fotoğraf boyutu ayarlama uygulamaları var. Aslında bunu telefonlarımızın içine gömülü olarak gelen fotoğraf düzenleme özelliklerinde de bulabilirsiniz. 9×16 kırpma anahtar kelime. Yine de uygulama tavsiyesi isterseniz popüler olan PhotoGrid uygulamasını deneyebilirsiniz. App Store ve Play Store’da bulmak mümkün.

Instagram Hikaye Video Boyutu Ayarlama

Ayrıca PhotoGrid sayesinde, Instagram hikaye video boyutu ayarlama da yapılabilir. Uygulamayı çalıştırıp eğitici modu atla diyoruz ve sırasıyla aşağıda anlatacağımız adımlara geliyoruz.

Listelenmiş şekilde fotoğraf ve videolarınızı göreceksiniz. Fotoğraf ve videolarınızı seçtikten sonra Instagram video boyutunu görebilir ve Instagram video boyutu ayarlama işlemini otomatik olarak yapabilmek için instafit seçeneğini seçip direkt olarak Instagram üzerinden paylaşım yapılabilir.

Az önce yapılan ayar Instagram hikaye video boyutu için geçerli değil. Videonuzu hikaye olarak paylaşmak isterseniz, oran seçeneği içerisinde 9:16 seçip onaylarsanız videonuzu hikayenizde yayınlayabilirsiniz. Instagram hikaye fotoğraf sığdırma işlemi için 9:16 oranı unutmamanız gerek.

About Author

Leave A Reply