Ücretsiz En İyi Photoshop Programları

0

Photoshop programları neler? Neden ihtiyaç duyarız? Sosyal medyada fenomenlerinin kullandığı programların araştırmasını siz değerli takipçilerimiz için yaptık.

Neredeyse herkes Instagram kullanıyor. Instagram olmasa bile, Facebook, Twitter, Tumblr, Snapchat, WhatsApp uygulamalarından birini kullanan kullanıcı sayısı milyonlarla ifade edilebilir. Ya çektiğimiz manzara fotoğrafını paylaşmak istiyoruz ya da portre fotoğrafımızı profil fotoğrafı yapmak istiyoruz. Her ihtimalde paylaştığımız fotoğrafın beğenilmesini istiyoruz. Bu nedenle de kusurları yok etmek için yada çeşitli filtreler ile göze daha iyi gelmesi için Phoshop programı ihtiyacımız oluyor.

Bu yazıda en iyi photoshop programı nedir ve ücretsiz photoshop programları neler sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Photoshop Programları

1- Adobe Photoshop Express

Photoshop programları arasında en temel özellikleri bu Adobe Photoshop Express uygulamasında ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Bu program fotoğrafları kırpmanıza, döndürmenize, yeniden boyutlandırmanıza, parlaklık ile kontrast gibi normal değişkenleri ayarlamanıza ve kırmızı göz gidermenize olanak tanır. Ayrıca fotoğraflarınızda küçük pürüzleri düzeltmenizi sağlayan kullanışlı bir touchup aracı da bulunmaktadır.

Crystallize, Pixelate, Sketch, Distort ve Pop Color gibi küçük ama kullanışlı efektler uygulanabilir. Kullanımı basit ve eğlencelidir. Yaptığınız değişiklikleri beğenmemeniz durumunda bir veya iki kez işlemleri geri alabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express

2- GIMP

GIMP (Görüntü Manipülasyon Programı) genellikle ücretsiz olarak photoshop programı düzeyinde araç arayan herkes için harika bir alternatif. Adobe Photoshop Express kadar zengin değil ama yine de etkileyici pratik araçlar sunuyor.

GIMP, aplomb ile gelişmiş görüntü filtreleme, birden çok fotoğrafı birbirine ekleme gibi şeyleri photoshop programları yerine alternatif olarak yapabilir.

GIMP

GIMP

3- Pixlr

Pixlr, tarayıcı tabanlı düzenleme gereksinimlerinizi karşılamak için geliştirildi. Photoshop programları gibi görünür. Ücretsizdir ve herhangi bir yerden çevrimiçi olarak kullanılabilir. Bilgisayarınızdan bir görüntü yükleyebilir veya doğrudan internetteki başka bir yere yönlendirebilirsiniz.

Pixlr

Pixlr

4- Paint.NET

Paint.NET aslında işletim sistemi ile birlikte gelen ve varsayılan Paint aracının daha zengin özelliklere sahip bir sürüm olarak tasarlandı. Ancak birkaç yıldır Windows kullanıcılarının favorisi haline gelerek zaman içinde gelişti. GIMP kadar güçlü bir program değildir. Fakat kullanımı daha kolay ve daha tanıdık bir ara yüze sahip olması yönüyle diğer Photoshop programları arasında fark yaratıyor.

Yarı saydam ara yüz üzerinde kontrol imkanı sunmasının yanı sıra pencereleri ve sohbetleri kendi tercihlerinize göre sürükleyip dizayn etme imkanı sunmaktadır.

Paint.NET

Paint.NET

5- PicMonkey

Çevrimiçi uygulama olan PicMonkey, sezgisel bir kullanıcı ara yüzü ve gelişmiş bir özellik seti ile beraber kullanıcılarına sunulan Photoshop programı sayılabilir. Başlamak, web sitesinde bir fotoğrafı düzenle butonuna tıklamak kadar basittir. Bir kez kullanmanız durumunda farklı araçlardan oluşan bir yığın ile karşılaşırsınız. Şekiller, dokular ve metin, birkaç tıklamayla eklenebilir.

PicMonkey

PicMonkey

6- Photoscape

Photoshop programları için bulunması gereken en temel araçları ve efektleri barındıran Photoscape, fotoğraflarınızda oynamalar yapabileceğiniz güzel bir alternatif olarak listede yerini alıyor. Yukarıdaki diğer yazılımlar gibi ücretsidir.

Photoscape

Photoscape

About Author

Leave A Reply