Apple iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1

Apple garanti sorgulama nasıl mı yapılır? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Tek yapılması gereken Check Coverage sayfasına ulaşılarak ürünün seri numarasını yazmak ve ardından devam butonuna tıklamak. Böylece ürünün garanti kapsamıyla ilgili bütün bilgilere ulaşılabilir.

Yazının başlığında yalnızca Apple yazsa da iPad, iMac, AirPods, iPhone gibi tüm Apple ekosisteminin garanti sorgulama işlemini bu sayfadan yapmak mümkün.

Türkiye’de spot piyasadan, sıfır kapalı kutu AirPods satın alan ve garanti sorgulaması yaptığında, ürün garantisinin sistemde başlamadığını gören kullanıcının, böyle durumlarda sorgu sayfasının içinden ürünün fatura tarihini sisteme girerek ürün garantisini başlatabileceğini belirtmek gerek. Bu işlemin nasıl yapıldığını merak edenler için, detaylar içerikte.

Apple Garanti Sorgulama

1- iPhone ve iPad için Ayarlar – Genel – Hakkında kısmına, Mac’lerde ise ekranın sol üst köşesindeki Apple logosunun içinden Bu Mac Hakkında kısmına tıklayarak ürünün seri numarasını alınır.

2- Apple’ın Check Coverage sorgu sayfasına ulaşılarak, alınan seri numarası yazılır ve sayfa içerisindeki güvenlik kodu girilir.

3- Gerekli bilgiler girildikten sonra devam butonuna tıklanır. Böylece ürünün geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı bilgilerinin tamamına ulaşılabilir.

Apple garanti sorgulama sırasında, seri numarasının doğru girilmesine rağmen sistemde satış kaydı bulunmuyorsa, böyle durumlarda Apple fatura tarihini ister. Kullanıcılar fatura tarihini girerek garanti süresini başlatmış olur. Fakat tarih girilirken doğruluğundan emin olmak gerek. Çünkü herhangi bir sorunda Apple, faturayı talep ederek tarihi teyit etmek isteyecektir.

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone sorgulama işlemi bu kadar basit. Tüm Apple ürünleri için hemen yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak ürünlerin garanti kapsamıyla ilgili bilgilere ulaşmak mümkün.

About Author

1 Yorum

  1. Apple Sınırlı Garantisi, uretim kusuru nedeniyle arızalanan pilleri kapsar ancak normal kullanımdan dolayı yıpranan pilleri kapsamaz. Pil degistirme ucreti, iPhone’unuzun modeline ve sorunun garanti veya tuketiciyi koruma yasaları kapsamında olup olmamasına gore degisir.

Leave A Reply