Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? Kalıcı Silme Linki

0

Çağın en popüler sosyal medya platformlarından olan instagram, milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta. Rağbet gören bu uygulamaya ara vermek isteyen kullanıcılar, zaman zaman Instagram hesap dondurma işlemini tercih etmekte. Çünkü eskiden tamamen silinen hesapları askıya alma olanağı sağlandı.

Artık kullanıcılar Instagram’a her ne sebepten olursa olsun ara vermek istediğinde, hesabı silmek zorunda kalmadan dondurarak askıya alabiliyor ve bu özellik, daha sonra Instagram’a geri dönmek isteyen kullanıcılara fırsat tanıyor. Şöyle ki dondurma işleminden sonra kişiler, kullanıcı adı ve şifresini kullanarak hesaplarına diledikleri zaman yeniden ulaşabilmekteler. Instagram hesabının nasıl dondurulacağına dair bilgiler şu şekildedir.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesabını dondurma ve silme birbirinden farklı işlemler. Hesap silindiğinde, hesaba bir daha erişim mümkün değildir. Aynı zamanda kullanıcı adı da veritabanından silinmekte. Ancak hesap dondurulduğunda, kullanıcı başka kullanıcılar tarafından görünmemekle beraber, onlar tarafından takip edilemiyor, takipten çıkarılamıyor ya da kullanıcıya mesaj atılamıyor. Fakat istenildiğinde hesap yeniden aktifleştirilebiliyor.

  1. Instagram hesap dondurma mobil cihazlardan yapılamamakta. Bu işlem için bir bilgisayara ihtiyaç var. Öncelikle instagram.com‘a bağlanıp kullanıcı girişi yapılması gerek.
  2. Giriş yaptıktan sonra, profil sayfasına girilmeli.
  3. Profil sayfasında, Profili Düzenle butonuna tıklayarak devam edilmeli.
  4. Profili düzenle sayfasının sağ alt köşesinde yer alan Hesabını Geçici Olarak Kapat butonuna tıklanmalı.
  5. Bu sayfada, hesabı kapatma nedeni belirtilip, güvenlik nedeniyle hesabını şifre girildikten sonra Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayınca işlem tamamlanmış oluyor.

Dondurma Linki

Yukarıdaki adımların yanı sıra, Instagram Dondurma linke tıklayarak Instagram hesap dondurma işlemi gerçekleştirilebilir. Linke tıklandığında, yukarıdaki maddelerin son adımında yazan talimatlar uygulanıp hesap kolayca dondurulabilir.

Kalıcı Silme Linki

Hesap kalıcı olarak silinmek istendiğinde, Instagram Kalıcı Silme linke tıklamak kullanıcıları gerekli menüye yönlendirecektir. Ancak bu işlemin geri dönüşü olmadığını da belirtmekte fayda var.

About Author

Leave A Reply