Samsung Kulaklık Girişi Sevdasından Vazgeçti

0

Samsung kulaklık giriş sevdasından sonunda vazgeçti. Telefon firmaları genellikle birbirlerini taklit ederler. Arka kısımda kullanılan kamera sayısının artışı ile birlikte birçok firmanın 4 kameralı cep telefonu çıkarması bu durumun en önemli örneği. Kameraya benzer bir durum Samsung kulaklık girişlerinde (jak) yaşandı. Sony, Google, HTC ve Apple gibi firmalar bu girişleri artık kullanmıyorlar. Birçok Samsung kullanıcısı ise bu girişlerden rahatsızdı. Firmada kullanıcılarının şikayetlerini düşünerek yeni modelinde jak girişi kullanmadı.

Galaxy Fold Teknik Özellikleri

Samsung dün paylaştığı video ile birlikte “Mobilde Devrim” olarak adlandırdığı ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Galaxy Fold ile birçok kişiyi şaşırtmayı başardı. Resmi tanıtım videosunda (2,4 milyon izlendi) telefonun neredeyse her özelliği tanıtıldı. 7.3 inç esnek ekran ve büyük bir bataryanın kullanıldığı Fold, firmanın kulaklık girişi kullanmadığı ilk telefonu olma özelliğini de taşıyor. Fold modeli 12 GB RAM değerine sahip olmakla birlikte 512 MB depolanabilir hafızaya sahip. Telefonun kamera özellikleri ise henüz netleşmedi.

Premium segmentinde satışa sunulacak Fold cihazı ile birlikte Samsung en az 6 ay boyunca daha yeni telefon tanıtımı yapmayacaktır. Samsung kulaklık girişi konusunda muhtemelen Galaxy S11 cihazında da aynı stratejiyi izleyecek.

Samsung Galaxy Fold Large

Samsung Galaxy Fold Large

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden ve donanım aşığı bir İşletme mezunu.

Yorum Bırakın