Background Changer – Fotoğrafların Arka Planını Silme Uygulaması

0

Uygulamanın Google Play Store üzerindeki başlığında yazandan anlayacağınız gibi “Easy To Edit” yani “Düzenlemesi Kolay” bir fotoğraf uygulaması. Öncelikle yalnızca Android sürümünün mevcut olduğunu belirtmek isterim. Kayda değer fotoğrafçılık uygulaması olan Background Changer, fotoğraflarınızın arka planını silme ve ardından değiştirmenizi sağlar. Ayrıca uygulama içi reklamlar olsa da kullanımı ücretsiz.

Kolaylaştırılmış Fotoğrafçılık

Son çıkan telefon teknolojisini takip ediyorsanız ve fotoğrafçılık ile ilgileniyorsanız bilirsiniz, fotoğraf teknolojisinde daha iyi fotoğraflar elde etmek adına oldukça inovatif teknolojiler geliştirildi. Kaliteli fotoğraf çekmenin yanı sıra o fotoğrafı düzenlemek de oldukça önemli. Fotoğraf arka planlarını silmek ve değiştirmek elle yapıldığı zaman oldukça zahmetli bir işlemdir. Ayrıca oldukça dikkatli olmayı gerektirir. Fakat Background Changer ile bu işlem oldukça kolay bir şekilde halledilebiliyor. Bu sayede vaktinizi alacak ve sizi bir miktar zorlayacak bir işlemi kısa sürede kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Ayrıca fotoğrafların kalitesinde, renk dengesinde veya ince ayrıntılarında herhangi bir bozulma da olmuyor.

Uygulamayı Kullanmak 

Uygulama basit bir arayüzden oluşuyor ve arka plan düzenlemek oldukça kolay. Öncelikle fotoğrafı seçerek uygulamaya yüklenmesini sağlayın. Arka plan silgisini seçin. Kullanımı büyüteç ile de kolaylaştırabilirsiniz. Arka planı silgi ile seçtikten ve onayladıktan sonra arka plan silinecek ve kalmasını istediğiniz yer kalacak. Ardından uygulama arayüzünden istediğiniz arka planı seçip fotoğrafınıza ekleyebilirsiniz. Yaptığınız ince ayarlamalar ile de sanki fotoğrafı orada çekilmiş gibi gösterebilirsiniz.

Uygulamayı Neden Kullanalım?

Fotoğraflarımızın arka planlarını düzenlemek ne işimize yarayacak? Aslında estetik açıdan katacağı çok şey var. Hepimiz profesyonel fotoğraflar çekebileceğimiz ortamlar bulamıyoruz. Fakat özellikle de sosyal medya için bu tür fotoğrafları kullanmayı hepimiz isteriz. Bu uygulama sayesinde bu tür estetik düzenlemeleri kolay bir şekilde yapabiliyor ve ortaya sanatsal fotoğraflar çıkartabiliyoruz. Background Changer uygulamasının şimdilik tek kötü özelliği sadece Android ile uyumlu olması. iOS kullanıcıları şimdilik bu uygulamadan yararlanamasa da ileride uygulamanın geliştiricileri birkaç düzenleme ile iOS sürümünü de çıkartabilir.

The app was not found in the store. 🙁

About Author

Leave A Reply