Youtube Neden Açılmıyor? Neden Yavaş? [Kesin Çözüm]

0

Youtube açılmıyor ya da yavaşladı mı? O halde bu içeriğimiz tam size göre. Ancak öncesinde Youtube’a yakından bir göz atalım.

Youtube dünyanın en büyük platformu olup, gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmekte. Eğitici ve eğlendirici videoların yanı sıra bu platformda canlı yayın hizmetleri de mevcut. Böylece kullanıcılar herhangi bir internet sitesine ihtiyaç duymadan, platform üzerinden istedikleri uzantılara ulaşabilmekte.

Hizmette sunulan seçenekler arttıkça, sitede yoğun kullanımdan kaynaklı bazı teknik aksaklıklar ortaya çıkmakta. Peki bu aksaklık nasıl giderilir ve Youtube neden açılmıyor bakalım.

Youtube Açılmıyor

Youtube’un açılmadığı ya da yavaşladığı zamanlarda sorunu gidermek adına izlenmesi gereken yollar sırası ile şu şekilde:

  1.  Cihazı kapatıp tekrar açın,
  2.  Farklı cihazlardan giriş yapmayı deneyin,
  3.  İnternet ağını değiştirin,
  4.  Farklı tarayıcılar üzerinde giriş yapmayı deneyin,
  5.  VPN (Virtual Private Network) uygulamasını kullanın,
  6.  Youtube ayarları üzerinden ön bellek verilerini silin,
  7.  Cihazdan Youtube güncellemelerini kaldırın.

Akıllı telefonunuzdan Youtube açılmıyor ise, önce internet ayarlarınızı kontrol ediniz. Mobil verileriniz veya Wi-Fi bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, internet erişimini kapatıp tekrar açmayı deneyiniz. Sorun hala devam ediyorsa, modeminizi yeniden başlatmak genellikle sorunu çözer. Çünkü modem üzerinden aldığınız güncellemeler, bazen internet erişiminizi engelleyebilir ya da bağlantıyı zorlayabilir. Böyle durumlarda, modemi kapatıp en az 10 saniye sonra yeniden açmanız, bağlantının kurulmasına yardımcı olacaktır.

Youtube’un açılmaması, güncellemelerden de kaynaklı olabilir. Bu nedenle güncellemeleri kontrol etmenizi de öneririz. Çünkü Youtube uygulaması sistem tarafından da güncellenmekte. Ancak cihazınız otomatik güncellemelere kapalıysa, güncellemeleri almak için manuel onayınız gerekir. Bunun için de Google Play Store’a giriş yapmanız gerek. Play Store’da uygulamanın güncellemesi mevcutsa, karşınıza güncelle butonu çıkar ve bu şekilde güncellemeyi indirebilirsiniz.

Hala Youtube açılmıyor ise, bunun bir nedeni bulunduğunuz bölgedeki alt yapı sorunu olabilir. Böyle durumlarda cihazdan müdahale işe yaramayacağından bir internet servis sağlayıcısını arayıp yardım istemenizi öneririz.

About Author

Leave A Reply