Apple Müşteri Hizmetleri

0

Apple müşteri hizmetleri kalitesi dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Android mi iOS mu Samsung mu Apple mı gibi konularda tartışabilirisiniz. Fakat tartışmasız konuların başında müşteri hizmetlerinin kalitesi geliyor. iPhone, iPad, MacBook Pro gibi cihazlarınız bozulduğunda nasıl bir yol izliyeceğinize gelin yakından bakalım.

Apple Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Apple cihazınız bozulduğunda yada çeşitli noktalarda destek aradığınızda hafta içi her gün, 09:00 – 20:00 saatleri arasında, 0 (216) 282 15 11 numaralı telefonla müşteri hizmetlerine bağlanarak yazılımsal problemleriniz, satın alım, ücret iadeleri gibi konularda canlı destek alabilirsiniz. Hangi şehirde olursanız olun size en yakın Apple teknik servisi hakkında adres ve telefon numarası bilgisine ulaşabilirsiniz. Apple cihazınızı hangi servise vermiş olursanız olun cihazınızın durumu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kullanıcıların genellikle şikayet ettiği konunun başında teknik servislerin verdiği yanlış kararlar. Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız Apple müşteri hizmetlerini arayabilir, karara itiraz edip tekrar incelenmesi gerektiğini talep edebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine ulaşmanın bir diğer yolu ise Apple Destek sayfasında. Hangi cihaz ile ilgili yardım almak istediğinizi seçin. Cihazı seçtikten sonra gelen sayfada probleminizin konusunu seçin. Gelen sayfa Apple Store onarımı, Apple destek ile konuşun veya canlı sohbete tıklayıp yardım alabilirsiniz.

Apple destek ile şimdi konuşun seçeceğinden cep telefonunuzu girerek müsait olduğunuz tarih ve saati seçerek Apple müşteri hizmetleri ile görüşebilirisiniz.

Apple Müşteri Hizmetleri Numarası

Apple Müşteri Hizmetleri Numarası

Apple Destek Uygulaması

Apple’ın belkide en iyi uygulamalarından bir tanesi olan Apple Destek uygulaması ile cihazınız hakında ihtiyacınız olan bütün destek ve bilgilere ulaşabilirsiniz. Uygulamaya girdiğinizde aşağıda bulunan destek alın sekmesine tıklayın. Hangi cihazınız hakkında destek almak istediğinizi seçebilirisiniz. Ayrıca ana sayfada aşağıda keşfeti kullanarak cihazınızdaki uygulamlar ve iOS hakkında bilgiler de bulabilirisiniz.

Apple Cihazlarının Garantisini Kontrol Etme

Apple destek uygulamasına tıklayın. Aşağıdaki sekmeden hesap bölümüne tıklayın. Açılan sayfada kapsamı denetleye tıklayın. Hangi cihazınızı kontrol etmek istiyorsanız tıklayın. Tahmini sona erme tarihi altında garanti kapsamının ne zamana kadar geçerli olduğunu görebilirsiniz. Bir yol ol ise cihazınızın seri numarasını girerek sorgulama yöntemidir. Sorgu sayfası için tıklayınız.

Cihazların Seri Numarasına Nasıl Bakılır?

Apple müşteri hizmetleri ile görüşmeye başlamadan önce cihazınızın seri numarasını not etmeyi unutmayın. Mutlaka size sorulacak ve her şey kayıt altına alınacaktır. MacBook Pro cihazlarında kasanın alt tarafında bulunuyor. iPhone ve iPad‘te ise Ayarlar – Genel – Hakkında kısmına tıklayarak seri numarasına ulaşabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply