iPhone XS Satın Almamak İçin 5 Neden

0

iPhone XS satın almamak için kaç nedeniniz var? Apple’ın bu yıl kullanıcılar ile buluşturduğu akıllı telefonlar, iPhone XR ve XS ve XS Max oldu. iPhone XS Max modeli büyük ekranı ve batarya kapasitesi ile diğer modellerden ayrılırken, kullanıcıların akıllarında iPhone XR almaya değer mi? iPhone XS’e geçilmeli mi? gibi soru işaretleri oluştu.

1- Aynı tasarımının kullanılması

Bildiğiniz üzere iPhone X’ten bu yana yeni modellerin ön kısmında ana ekran tuşu yer almıyor. Çerçevesiz tasarım için büyük bir değişikliğe imza atan Apple, aynı tasarımı yeni iPhone modellerinde kullanmaya devam ediyor. Dışarıdan bakıldığında iPhone XR ve özellikle iPhone XS’i, yeni iPhone X’ten ayırmak pek mümkün değil.

2- Parmak hareketleri

iPhone XS Satın Almamak İçin 5 Neden

Ana ekran tuşundan ve bununla birlikte parmak izi okuyucundan vazgeçilmesi nedeniyle birçok işlem parmak hareketleri ile yapılmaya başlandı. Kullanıcıların ana ekrana ulaşmak veya arka plandaki uygulamaları kapatmak için farklı parmak hareketleri yapması gerekiyor.

3- Çentik tasarımı

iPhone XS Satın Almamak İçin 5 Neden

iPhone X ile birlikte ekran çentiği akıllı telefon dünyasının yeni akımı haline gelmiş olsa da, bazı kullanıcılar halen çentikten rahatsız olabiliyor.

Çerçevesiz ekran tasarımı için kullanılan çentik kamera, kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık sensörü gibi donanımlara ev sahipliği yapıyor. Ekranda yer alan çentik nedeniyle oyun ve videolarda oluşan farklı görüntü bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor.

4- Touch ID kaldırıldı

iphone xs satın almamak için 5 neden

iPhone XS satın almamak için bir diğer neden ise daha önce belirttiğimiz gibi iPhone 5s’ten bu yana kullanılan Touch ID parmak izi okuma teknolojisine iPhone X’da veda ettik. Touch ID’nin yerini bildiğiniz gibi Face ID teknolojisi getirildi. Yüz tarama teknolojisi her ne kadar daha yenilikçi gör ünse de, birçok kullanıcının halen Touch ID’nin kullanımını özlediğini belirtiyor.

5- Fiyatın çok yüksek olması

iphone xs satın almamak için 5 neden

Yeni iPhone modelleri bu zamana kadar satışa sunulan en pahalı iPhone modeli olarak karşımıza çıkıyor. iPhone XR modeli uygun fiyatlı seçenek olsa da, iPhone XS ve XS Max’ı satın almak isteyenlerin 11 Bin TL’ye yakın bir parayı gözden çıkarması gerekiyor.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın