iPhone XR ve iPhone X DFU Mod Nasıl Alınır?

0

iPhone X DFU Mod geçişi nasıl? Apple, 10. yıla özel akıllı telefonu iPhone X ile birlikte fiziksel ana ekran (Home) butonunu ve beraberinde parmak izi okuyucuyu kaldırdığı için özellikle tuşlar kullanılarak yapılan işlemlerde ciddi değişiklikler oldu. Bunlardan birisi de, birçok kişinin en son yapmak isteyeceği işlem olan DFU modu.

iPhone X DFU Mod Geçişi

Yanıt vermeyen bir iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmek veya iPhone içerisinde yer alan yazılımı tamamen sıfırlamak isteyenler, Device Firmware Upgrade mode (Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu) – yani kısaca DFU modu kullanıyorlar.

iPhone XR ve iPhone X DFU Mod Nasıl Alınır?

iPhone XR ve iPhone X DFU Mod Nasıl Alınır?

iPhone’u DFU moda olarak iTunes üzerinden yazılım güncellediğinizde içerisinde yer alan tüm veriler silinmektedir.

iPhone XR ve iPhone X DFU Mod Alma

Bu işleme başlamadan önce iTunes’in en güncel versiyonunu bilgisayarınıza kurmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra herhangi bir kopma vs, yani sorun olmayan bir kablo kullanmalısınız. İşlemlere başlamak için ilk olarak iPhone’u kapatın.

  • Daha sonra iPhone kapalı ve iTunes bilgisayarda açık haldeyken, USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın.
  • Güç tuşuna Apple logosunu görene kadar basın. Logo ekrana geldiğinde güç tuşundan elinizi çekmeden, ses kısma tuşuna basmaya başlayın.
  • 10 saniye sonra güç tuşundan elinizi çekip, ses kısma tuşuna basmaya devam ettiğinizde DFU moda geçiş yapmış olacaksınız.
  • iTunes’in kurtarma moduna geçiş yaptığına dair uyarı bilgisayarınıza belirecektir.
  • Bundan sonra tek yapmanız gereken “iPhone’u Geri Yükle” seçeneğine tıklayarak en yeni iOS sürümünün indirilip cihazınıza kurulmasını beklemek.

Yukarıdaki işlemler ile birlikte iPhone X DFU Mod adımlarını başarıyla tamamlamış olacaksınız.

About Author

Leave A Reply