Yaz Kazan: Makale Yazarak Para Kazanma [Metin Yazarlığı]

0

Günümüzde çalışmak isteyen kişiler, genellikle özgürlüklerini kısıtlamayacak ve onlara zaman yönetimi fırsatı tanıyacak işleri tercih ediyorlar. Özellikle home office iş ilanları olarak geçen meslekler arasında makale yazarlığı, içerik üretici, editörlük, içerik çevirmeni, çevrim içi sekreterlik gibi masa başı ve evden yapılabilecek işler arıyor.
Makale yazmak, freelance iş olarak göze çarpan ve en çok takip edilen mesleklerden biri haline geldi. Makale yaz kazan diyen bu işi özellikle gençler ve ev hanımları takip etmekte. Çünkü evden çıkamayan ve bir şeyler üretmek isteyen kişiler için ek gelir kapısı olmuş durumunda. Gezgin olup mesai saati ile kısıtlanmak istemeyen kişilerin de gelir kapısı aynı zamanda. Çalışmak isteyen kişiler makale yazarlık iş ilanları ile kendilerine en uygun işi bulabilmekteler.

Yaz Kazan

İçerik oluşturmak için gerekli edebi yetenek ve imla kurallarına sahip olup, içeriğe uygun araştırma yaparak  özgün yazılar oluşturabilen ve bu yazıların içeriğini arama motorlarının verilerine uygun hale getiren kişiye makale yazarı denir. Makale yazarı olmak için ortalama bir bilgisayar yeterli olmakta.
Boş vakti olan ve yazmayı sevenler için belirtmeliyiz ki makale yazarlığında en önemli unsur, okunacak doğru başlıkları seçmek ve başlığa uygun içerik oluşturmak. Makale yazarlığının önemli özelliklerinden diğeri de, yazarların ilgilenilen konularda içerik oluştururken zamanla yeni konuları da ilgi alanlarına katmaları oluyor.
Farklı başlıkları yazabilen yazarların daha çok rağbet gördüğünü belirtmekte fayda var. Tabi hemen ben her konuda yazarım fikrine de kapılmamak gerek. Çünkü işler bu şekilde yürümüyor. Yazı bekleyen insanlara verilen sözlerin tutulması da, çalışmanın sürekliliğinin altın kurallarından.

Makale Yazarlığı İş İlanları

Makale yazarlık iş ilanları hakkında birçok aracı site ve servis bulunmakla beraber, internet sitelerinin kendi yazarlarını araması da mümkün. Yazar iş ilanları bu işe başlamak isteyenler için en ideal seçenek. Bu iş ilanlarında makale yazdırmak isteyen kişilerle direk iletişime geçerek süreç yönetilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, iş teslimi yapıldığı andan itibaren yazı yazdıran kişinin artık işveren olması. Bu bağlamda çizgiyi korumak ve ikili ilişkileri sağlam temellere oturtmak, makale yazarlığının sürekli yapılabilmesi için şart.

Makale yazarlığı yapmak mı istiyorsunuz? TozluMercek’in makale yazarlığı iş ilanları adına oluşturduğu ve ihtiyaç doğrultusunda sürekli güncellediği IK sayfasına göz atabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Ücretleri

Her 100 kelime için 1,5 ile 40 lira arası çok değişken fiyatların bulunduğu makale yazarlığında ücretleri yazarın kendi belirleyebileceği gibi iş verenin de teklifte bulunması mümkün. Fakat fiyatın belirlenmesinde önemli dikkat edilmesi gereken detaylar mevcut.

  • Oluşturulan içeriğin kalitesi. (Dil Bilgisi)
  • Yazıya uygulanacak ek işlemler. (SEO)
  • Aylık toplamda üretilen içerik. (Kelime & Başlık)
  • Yazar tecrübesi. (Kariyer ya da Ek İş)
  • Verilen siparişin sürekliliği, adedi.

Yazar Başvurusu

Makale yazarlığı başvurusu yapmak ve ilan oluşturmak için birçok freelance sitesi, sosyal medya sayfası ve forum sitesi mevcut. Fikir vermesi adına aşağıda bulunan örnek bağlantılar incelenebilir.

Makale yaz kazan işini düşünürseniz, TozluMercek makale yazarlığı başvurusu için IK sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

About Author

Leave A Reply