Zula Sistem Gereksinimleri [PC] | Minimum Önerilen

0

Her geçen gün adı daha çok duyulan ve kullanıcıları artan Türk yapımı oyun Zula kadar istediği sistem gereksinimleri de merak konularından. Türkiye’de e-spor liglerinin yaygınlaşmasıyla birlikte Zula da bu liglere katıldı ve ülkenin 3 büyüğü Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın Zula takımı kurmasıyla, oyuna olan ilgiyi arttırdı.

Türk işi Counter Strike denilen ve birçok özelliğiyle Counter Strike’ın aynısı olan Zula’nın en sevilen tarafı düşük sistem gereksinimi. Ve bu gereksinimler şu şekilde:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10
 • İşlemci: Pentium 2.4 GHz / Anthlon XP 2500+
 • Ekran Kartı: Graphics Intel HD
 • RAM: 2 GB
 • Depolama Alanı: 3 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10
 • İşlemci: Pentium 3.0 GHz / Anthlon XP 3000+
 • Ekran Kartı: Graphics Intel HD 4000
 • RAM: 4 GB
 • Depolama Alanı: 5 GB

Kaç GB?

Düşük sistem gereksinimleri isteyen Zula için 3 GB depolama alanı yeterli. Ancak oyun daha akıcı bir şekilde oynanmak isteniyorsa, depolama alanında en az 5 GB boş yer olması gerek. Oyunun rahat çalışması için kullanılan disk türü de önem taşımakta. Bu nedenle oyunlar ve işletim sistemi için, depolama alanı olarak HDD yerine SSD diye adlandırılan, yüksek hızlı okuma ve yazma özelliğine sahip diskler kullanılmalı.

Açılmıyor Sorunu

Zula açılmıyor ise mutlaka ekran kartı ve ses kartı sürücüleri güncellenmeli ve en son sürüme yükseltilmeli. Zula açılmama sorunu genellikle DirectX ve Visual C++ dosyalarının eksikliğinden kaynaklanır. Bunları düzeltmek için aşağıdaki linkler kullanılabilir.

Zula hala açılmıyor ise nedeni Veri Yürütme Engellemesi sorunu olabilir. Bu sorunu çözmek için:

 • Zula’ya güvenlik duvarından izin verilmeli.
 • Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Performans
 • Veri Yürütme Engellemesi bölümüne zula_launcher.exe dosyası eklenmeli.

Kasma Sorunu

Zula kasma sorunu genel olarak donanımsal veya yazılımsal olarak ikiye ayrılır. Eğer bilgisayarda Zula minimum sistem gereksinimleri karşılanmış ise, kasma sorunu yazılımsal nedenlerden kaynaklanır.

Windows arka planında çalışan gereksiz hizmet ve programlar bilgisayarı yorarak, işlemci ve ram gücünü kullanır. Bu da Zula kasma sorununu ortaya çıkarır. Kasma sorunu ve FPS düşüşü yaşanıyorsa, Görev Yöneticisi kullanılarak arka plandaki gereksiz hizmet ve programlar mutlaka kapatılmalı.

Zula kasma sorunu, cihazın ısınmasından da kaynaklanabilir. Oyun oynanan bilgisayardaki soğutma sistemi düzgün çalışmıyorsa işlemci ısınır ve oyun içerisinde FPS düşüşüne neden olur.

GET XML URL Failed Hatası

Bu hataya genellikle yavaş internet bağlantısı veya anlık kopmalar neden olur. Eğer internet bağlantısında herhangi bir sıkıntı olmadığı düşünülüyorsa, oyun tamamen silinmeli ve kendi sitesinden yeniden indirilmeli.

Ping Sorunu

Zula ping sorunu kaliteli bir internet bağlantısı kullanılmadığı zamanlarda ortaya çıkan bir sorun. Zula oynarken arka planda internet kullanan programlar çalıştırılmamalı. Eğer bilgisayardaki her şey düzgün ise internet hat ve kabloları kontrol edilmeli.

Nasıl İndirilir & Oynanır?

Zula, Steam, Origin gibi herhangi bir dijital platformdan indirilemiyor. İndirmeler, hesap oluşturma ya da Zula altını satın alma gibi bütün işlemleri kendi sitesi üzerinden gerçekleştirmekte.

Zula’yı indirmek için kendi sitesine göz atılmalı. Siteye girdikten sonra, öncelikle sağ üst köşeden hesap oluştur seçeneğine tıklanmalı ve bir Zula hesabı oluşturulmalı. Böylece sağ üst köşedeki Hemen İndir butonu kullanılarak oyun indirilebilir.

Zula İndir

Zula Online
Price: 0

About Author

Leave A Reply