Crysis 2 Sistem Gereksinimleri [PC] | Minimum

0

Crysis 2 sistem gereksinimleri neler değinmeden önce oyuna yakından bakmakta fayda var. Crysis 2, Electronic Arts’ın dağıtımcılığını yaptığı ve Crytek firmasının geliştirdiği bilim kurgu temalı bir aksiyon oyunu. İlk defa 22 Mart 2011 tarihinde yayımlanan Crysis 2, piyasaya yeni sürülen CryEngine 3 oyun motorunu kullanılıyor. Oyun şu anda Playstation 3, Xbox 360 ve PC platformlarında oynanabiliyor.

Oyunun oynanışı, sesleri, kullanılan müzikler ve en önemlisi de hikayesi, oyunculara New York’un robotik uzaylılar tarafından işgalini gerçekmiş gibi hissettiriyor. Sinematik sahnelerin bolca bulunduğu Crysis 2’nin en önemli ve en güzel özelliği, oyun içerisinde Türkçe seslendirmelerin de bulunması oluyor.

Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP (SP3) / Vista, 7
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz / AMD Athlon 64 x2 2.0 GHz
  • Ekran Kartı: Nvidia 8800GT / ATI 3850HD
  • RAM: 2 GB
  • Sabit Disk Alanı: 9 GB
  • Ses: DirectX Uyumu
  • DirectX®: 9.0c

Özetle, Crysis 2 sistem gereksinimleri oldukça uygun ve günümüz bilgisayarlarında rahatlıkla oynanacak düzeyde.

Türkçe Yama

Crysis 2 Türkçe yama uygulandığı zaman, oyundaki seslendirmeler ve bu seslendirmelerin alt yazıları tamamen Türkçe olarak değişiyor. Ayrıca bu yama dosyası, Crytek firmasına ait bir dosya olduğu için oyun açısından bir sorun teşkil etmiyor.

Crysis 2 Türkçe yama dosyasını oyuna uygulamak için, indirilen English.pak dosyası Crysis 2’nin yüklü olduğu klasördeki gamecrysis2/Localized klasörünün içine kopyalanmalı. Böylece dosya kopyalandıktan sonra oyun, direkt Türkçe olarak açılır.

Yama indirmek için: Crysis 2 Türkçe Yama İndir

Nasıl İndirilir?

Crysis 2 birçok oyun platformundan orijinal olarak ve uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. EA Games’in Origin platformu ya da Steam’de satışı yapılan Crysis 2, oyunu orijinal olarak satın alanlara yama ileuğraşmadan direkt olarak Türkçe seslendirmeli veya Türkçe alt yazılı oynama şansı sunuyor. Üstelik herhangi bir sorun olması halinde Origin ve Steam’deki oyun topluluklarında çözümler bulunabiliyor ve oyunla ilgili ipuçlarına daha kolay erişiliyor.

Origin’den satın almak için:  Origin Crysis 2

Steam’den satın almak için: Steam Crysis 2

Crysis 2’yi torrent siteleri kullanarak da indirmek mümkün.  Ancak bu yasal bir yol olmadığından, oyunda herhangi bir sorun oluştuğunda destek alınamamakta. Üstelik Crysis 2 güncellenmek istendiğinde, yeni sürümün tamamının indirilmesi gerekmekte.

About Author

Leave A Reply