Film Banyosu Fiyat | Film Banyosu Yapan Yerler

31

Film banyosu kaldı mı diye merak edenler var. Elbette var, üstelik sektörün geleceği parlak olmasa da tutkunları azımsanmayacak kadar çok.
Sektör, başta dijital fotoğraf makineleri ile zor günler geçirdi. Ardından yeni nesil akıllı telefonların geliştirilen özellikleri, maliyetlerin artmasına neden oldu. Bir zaman sonra fotoğraf tutkunları ekonomik sebeplerden dolayı filmlerini tab ettirmez oldu.
Kar etmek isteyen satıcılar, haklı olarak ya fiyatlarını kur artışına paralel arttırmak zorunda kaldı ya da kimyasallar bayat olsa bile kullanabilecek son radde kadar kullanarak, maliyet fiyatlarını aşağı çekmeye çalıştı. Yüksek fiyat ya da bayat banyo… Her iki şeçenek de, kullanıcıların hoşlanmayacağı türdendi.

Film Banyosu Fiyat

Merak edenler için günümüzde renkli film banyosu ücreti 30 – 40₺ arasında olup, tarama için ek poz başına 30 – 50 kuruş arası ya da 10 – 15₺ ücret talep edilirken, siyah beyaz film banyosu nadir bulunduğundan fiyat 40 – 80₺ arasında. Ve tarama için yine benzer ek ücret talep edilmekte.
İstanbul, Ankara ve İzmir piyasalarında 36’lık film banyosu fiyat araştırması yapıldığında aşağı yukarı benzer rakamlara ulaşılıyor. Ve tarama için ek ücret talep edilmekte. Banyo yaptıranların büyük bir kısmı tarama işlemini de yaptırıyor. Çünkü fotoğraflara dijital ortamda da müdahale etmek istiyorlar.
Analog dünyası eşsiz bir tutku, bilen bilir. Bu nedenle sektörün eski şaşalı günlerine dönmesi mümkün görünmese de meraklıları çeşitliliğin artmasını ummakta. Konuyla ilgilenen kullanıcılar Agrandizör yazısına göz atmak isteyebilir.
Sizin de bu hizmeti satın aldığınız bir yer varsa hani şehirden, hangi firmadan, ne kadar ücrete yaptırdığınızı yorum bölümümüzde paylaşabilirsiniz. Böylece hem film banyosu yapan yerler listemizi oluşturmamızda hem de bu konuda arayış içinde olan kişilere katkıda bulunmuş olursunuz.

About Author

31 yorum

 1. Merhaba,
  Fransızım ve bir şeye merak ettim : Tukiye’de web siteye sahip olan banyo yapan şirketleri var mı ? Bulamıyorum bir türlü. Bir de, banyo ettikten sonra bir scan teklif ediliyor mu ?
  Fransa’da çok var (çok derken 10 aşkın) ve hem banyo için hem de 3600dpi scan için ve/veya kayıt çıktı teklif yapıyorlar.
  Işıklarının için teşekkürler.
  Raffi

 2. 36 fotoğrafa bugün toplam 100 lira denildi İzmir Karşıyaka’da bir fotoğrafçı da. Sizin toplam verdiğiniz rakam nedir tam anlamadım. 25+10 mu diyorsunuz?

  • Merhaba. Yazının yayınlandığı tarihe bakarsanız fiyatların güncel olmadığını görebilirsiniz. Bu hafta içinde yeni fiyat tekliflerini alıp, ortalama fiyatlarla yazıyı güncellemekten memnuniyet duyarım.
   Siyah beyaz filmlerin banyoları biraz daha yüksek oluyor. Tarama için de 10-15 lira fark isteyebiliyorlar fakat 100 lira bana bir hayli yüksek geldi. Bence alternatif bir yer bakabilir ya da pazarlık yapabilirsiniz.

  • Yeniden merhaba. Yazıyı maalesef hızla güncelleyemedim fakat az önce güncel fiyatları yazdım. Çeşitli şehirlerden, çeşitli fotoğrafçılardan fiyat teklifleri aldım. 100 lira veren olmadı. En yüksek duyduğum rakam 90 lira oldu. Fakat o da siyah beyaz film banyosu için verildi. Firma ismi ve verilen fiyat teklifini bana iletebilirseniz, teyit alıp fiyatları o şekilde yeniden güncellemek isterim.

 3. Merhaba, ben İzmir’deyim ve analog fotoğrafçılıkla ilgilenmek istiyorum, fiyat listesini güncelleyebilir misiniz? Çok minnettar olurum, meraktayım da 🙂

 4. Ekoin Ekin Kajmer on

  verdiğiniz bilgilerin çoğu yanlış efendim. ayrıca güncellemeyi de nası yaptınız fiyatlar nasıl o kadar oldu anlamak mümkün değil.
  Renkli negatif bir filmin banyosu (kodak color plus ya da fuji c200 vb. gibi) taramasıyla birlikte (evet tarama dahil. öyle kare kare değil, 36 pozun hepsinin taraması) 12.5 Tl dir.
  eğer tek yıkama ya da tek tarama isterseniz de 10 liraya hallederler.
  ister cd olarak isterseniz de mail olarak verdiğiniz filmi 40dk. – 1 saat içinde alırsınız.
  istanbul dışındaki arkadaşlar da filmlerini, film kabının içine 12.5 tl ve yanına bir de maillerini yazdıklarını koyarak kristalcolor dan bakıp ist. sirkeciye yollayabilirler.

  • Merhaba. ??‍♂️
   Facebook’ta yazdığınızı gördüm, hadi inşallah bir gün keklerler beni. ? Gece vardiyasıyla birlikte 7/24 çalışan laboratuvarda büyüdüm. Siz de tabi klavye delikanlığı… salla gitsin. ?
   Öncelikle beyefendi, toplu malzeme alımı, belli bir kotayı geçince verilen hediyelerle, batan geminin malları… derken en düşük maliyetlerin neler olduğunu gördüm. Yakın zamanda aktif olarak mesleği yapmadığımdan güncel fiyatları bilmiyorum. Fakat yine de 100 kat zam almayacağını biliyorum. Merak etmeyin, bilginin kırıntısı kaldı. ?
   Fakat ben olması gereken fiyatlar, arzu edilen fiyatlar, ucuz yapan yerler, pahalı yapan yerler, film banyosu piyasasını manipüle etmek (ki piyasa mı var ortada haha) gibi garip emelleri olan, İlluminati üyesi değilim. ?
   Çok ilkel bir şekilde, rastgele önüme gelen fotoğrafçıları arıyorum ve yine benzer basitlikte o beklediğiniz çılgın soruyu soruyorum:
   Ben: Merhaba, film banyosu yapıyor musunuz?
   Onlar: Merhaba, elbette yapıyoruz. (VEYA) Merhaba, maalesef yapmıyoruz.
   Ben: (CEVAP OLUMLU İSE) Fiyat nedir?
   Onlar: x TL
   Ben: Teşekkürler.
   Onlar: Teşekkürler.
   Ve ne yapıyorum? Bu şekilde 3-5 farklı şehirden, 3-5 farklı fotoğrafçıdan fiyatları alıp, o fiyatları burada yayınlıyorum. Yani element uydurmuyorum ya da İlluminati üyesi olmadığımdan piyasayı manipüle etmiyorum. İnanın iletişim biçimim de bu kadar ilkel oluyor.
   Sizin için başka ne yapabilirim bilmiyorum. Dilerseniz siyah beyaz filminiz varsa size ücretsiz banyo yapabilirim. Fakat aman dikkat, size bedava yaptığım için piyasada da bedava yapıldığını düşünmeyin. ? Sirkeci’de bir firmanın 12,5 TL’e yapmasını tüm piyasa buymuş gibi davrandığınızdan belirteyim dedim. Kim ne istiyor, piyasada ortalama karşılaşacağınız fiyatlar neler bilinsin. Bu kadar, inanın bu kadar. ?

   • Ekoin Ekin Kajmer on

    Beyefendi yozgat’a gidip alalade bi fotoğrafçıya girerseniz 30 lira fiyat çeker doğrudur. Ankara’da 20 lira, izmirde 20 lira, istanbul için de 12.5 liradır.
    Genelde şehir dışından insanlar istanbul’a filmlerini kargo yaparlar.
    Sizin burada 3-5 minnak şehirdeki minnak ilçenin bi caddesindeki fotoğrafçıya göre fiyat verme şansınız yok. Bilgisizliğinizi daha kibar bir şekilde ört bas edeceğinizi düşünmüştüm ama tam bir cahil gibi saldırarak yazmışsınız.
    Ben durup dururken bir şey demedim, sizin verdiğiniz bilgilerin yanlış olduğunu belirtip, söylediğim fiyatta da tarama-yıkama yapan yerin adresini verdim ki üyeleriniz, okuyanlar faydalanabilsin.

    • İyi değilsiniz. Başkalarına zarar vermemek için lütfen en yakın sağlık kurumuna başvurun. Yorumlara iletişim bilgilerinizi eklerseniz sizin için gerekli yerlere ben de başvurabilirim. Bu bir hakaret değil, hakikaten iyi değilsiniz.
     https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=istanbul+psikiyatri+merkezi&ie=UTF-8&oe=UTF-8
     1- Yozgat nereden çıktı? Yorumlarda Ankara İzmir Adana Hatay fiyatları konuşuluyor. Küçük şehir mi bunlar?
     2- Neden küçük şehir illa İstanbul’a göndersin? Ankara İzmir Adana’yı mı ciddiye almıyorsunuz?
     3- Bilgisizliğimden sanane. Beğenmiyorsan bas git kardeşim, manyak mısın? 😀 İnternette her yazılan bilgi doğru mu ki? Bu sana göre yanlış bilgi ise öyle kalsın, ne diye saldırıyorsun? Facebook’tan asker toplamaya çalışıyor bir de haha, atıl kurt! 😀
     4- Sen kimsin ki senin verdiğin adresin, fiyatın geçerliliği olsun. Adresi bana vereceksin, ben teyit edip yazıya ekleyeceğim.

  • Ha ayrıca 12,5 TL’e de yapılabilir, inanmıyor değilim. Fakat Simit Saray’ı fiyaskosu geliyor aklıma. Londra’nın göbeğinde nasıl şube açıp simit satarak kira ücretlerini ödüyorlar? Bknz: Konkordato ilan etti. Sirkeci’de benzer mantık var. Çok pahalı kiralar ve bu kiralara karşı 12,5 TL’e bu hizmeti alıyorsanız… Bu gözler neler gördü, 36 adet vesikalık 1 lira ve maskot hediyeli haha. ? Hayırlısı bea. ?
   Trol üslubumu bir kenara bırakayım. Sizin gibi kim yorumlara ŞEHİR – FOTOĞRAFÇI ADI – FİYATI yazarsa, yazı içinde FİLM BANYOSU YAPAN YERLER diye başlık açıp orada bilgileri yayınlamak istiyorum. Neticede filmini uygun fiyata banyo ettirmek isteyen kullanıcılar var. Bir çıkarım olmamasına rağmen bu başlığın, yardımcı bir başlık haline gelmesini isterim.

 5. Mert Sönmez on

  Aldığınız fiyatlar büyük ihtimalle küçük şehirlerde olan fotoğrafçılar dalgaya vurmuşsunuz fakat bütün istanbul piyasası nerdeyse verilen fiyatlarda yüksek kalite taramalar 20 siyah beyazda ise 25-27.5 arası oluyor beşiktaştada sirkecidede aynı. 40-50 tl diyen küçük şehirde kalmış esnaflarıda gördüm tabi çoğuda istanbula kargo ediyoruz dediler. Fiyatları istanbuldakine göre güncellerseniz insanlar doğru fiyatı veya uygun fiyatta yapan yerler olduğunu görmüş olurlar. Ve bütün fotoğrafçılarda istanbulda yakın fiyatlar yani simit sarayı muhabbeti tamamen alakasız saçmalama olmuş..

  • 1- Ankara ile İzmir’e küçük şehir diyorsanız konu burada bitmiştir haha. ?
   2- İstanbul’a kargolamak? İstanbul fiyatları baz alınsın? Wuhuu bu ne kibir ya. Kendinize gelin lütfen. Bu hafta Türkiye’nin nüfusu 83 milyon, İstanbul nüfusu da 15,5 milyon olarak açıklandı. Alemin merkezi gibi bu ne tripler böyle? Yukarıda MAİDE İzmir için 100 lira diyor. Hemen aşağıda tanımadığım biri Ankara için 50 lira diyor. Bunları es geçip İstanbul’u referans almak neden? Kendi arkadaşınız bile Ekim 2018’de Ankara’da 30 liraydı diyor.
   https://www.tozlumercek.com/konu/analog-fotografcilik-bambaska-bir-dunya/
   https://www.tozlumercek.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_348A38061AFD-1.jpg
   3- Ayrıca ne diyorum? Şehir, isim, fiyat verin. Teyit alıp liste oluşturayım. Bu şekilde çirkin üslupla bir arpa yol gidemeyiz. Söylediğim şeyler doğru da demiyorum. Tekrar edeyim, sordum ve böyle cevap verdiler diyorum. Ne yapabilirim bilmiyorum.
   4- Simit Sarayı muhabbeti tamamen alakasız mı? ? Peki.

 6. Damla Yedisan on

  Yazınız insanları yanlış yönlendirecek bilgiler içeriyor. Ben inadı bırakıp kaldırmanızı öneririm. Piyasa fiyatlarına hakim olmadığınız belli.

  • Merhaba. Sanırım bir diğer asker sizsiniz. Hiç önemli değil, tekrar edeyim.
   1- GÜNCEL FİYATLARI BİLMİYORUM. (Bilmediğim için teklif alıyorum)
   2- FİYATLARI BEN TAHMİN ETMİYORUM. (Herbokolog değilim diye teklif alıyorum)
   3- FİYATLARLA İLGİLENMİYORUM. (Hobilerim arasında fotoğrafçılık yok diyebilirim)
   4- FİLM DÜNYASIYLA DA İLGİLENMİYORUM. (Analog dünyası şu dönem, hiç hiç ilgi alanımda değil)
   5- İNAT ETMİYORUM. (Fiyat alıyorum, geri zekalı. Eğer ki ısrarla fiyat almak inat ise, inatla fiyat teklifi toplayacağım)
   6- TÜM BU OLAYLARA İLGİ DUYMUYORUM. (İş yerim yok, piyasaya yön verecek bir durum yok ki zaten dar bir piyasa)
   Peki ben ne yapıyorum? Yukarıda yorumlarda olduğu gibi, fotoğrafçılardan fiyat alıyorum. Aldığım fiyatları yazıda paylaşıyorum. İnanın hiçbiri Yozgat’tan bir fotoğrafçı da değil. 😀 Bana 1 adet 36lık filmin banyosu için 1 milyon dolar derlerse onu yazıya yazacağım. Anlatabiliyor muyum? Neden yazacağım? ÇÜNKÜ GÜNCEL FİYATLARI BİLMİYORUM. 😀 Zaten yazının kendinde kesinlikle fiyatlar bu demiyorum. Sorulduğunda böyle böyle fiyatlar aldım diyorum.
   1- https://www.tozlumercek.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_2168.jpg
   2- https://www.tozlumercek.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_348A38061AFD-1.jpg
   Gördüğünüz gibi aldığım cevaplar bu şekilde. Neden bunu anlamak bu kadar zor? Neden bu kadar büyüdü? Sizin söylediğiniz her fiyat doğru, tamam bitti mi konu? 😀

   • Asker değiliz ayrıca, senin iki telefon edip üstünde beyan belirttigin analog fotoğrafçılığı yıllardır yapan insanlarız. Kalkıp iki fotoğrafcı arayıp birde ahkam kesiyorsun. Yeni başlayacak insanlar şu fiyatları gorse başlamadan vazgeçerler. Kaldı ki gayet banyo ve film piyasası var. Türkiye’de analogl uğraşan 3-4 tane ciddi grup var. Gidip onlara sorsan seni yonlendirirlerdi, sorularına da cevap verirlerdi.

    • 1- Asker değilseniz, terbiyesiz bir çocuğun gazıyla gelip saldırmayacaksınız. Atıl kurt dedi, kendiyle beraber 4 kişi geldi. 😀 Tam ciddiye alınacak tiplersiniz.
     2- Ahkam kesmiyorum. “Böyle böyle fiyat aldım” diyorum arkadaşım. Neden hala anlamıyorsunuz, aklım çıkacak. 😀 Doğru bildiğini sen yaz. Zaten bildiğinizi yorum olarak yazın, yazıyı güncelleyelim diye söyleyip duruyorum. Siz ısırmaya çalışıyorsunuz, ben napayım? Biri çıkıp yalan diyor, biri çıkıp saçmalık diyor ne diye yoktan yere hakaret ediyorsunuz. Beğen ya da beğenme, ortaya koyduğum bir emek var. Saygısızlık edecek haddi kendinde bulan terbiyesize ne diyeyim, nasıl davranayım?
     3- Facebook grup ziyareti mi? Network akıyor. 😀 Teşekkürler. 😀
     4- Piyasa var mı? WTF? 😀 Türkçe ve Matematik öğreteyim, toplanın. Pi’yi kaç alırdık? Ya da bir işlemin sonucu 0,00001 çıksa bunu sıfır sayalım filan derdik hatırlıyorsunuz değil mi? İlkokul, ortaokul filan okudunuz mu? Neyse… Piyasada aktif olduğumuz dönemde atık kimyasallar için depo kiralardık. Çünkü iş yerine sığmak mümkün değil. İstediği kadar büyük bir iş yeri olsun, sığmak mümkün değil. Damacanalardan çok çok daha büyük, varil diyebileceğimiz kocaman bidonlarda bu atık ilaçları saklardık. Depo dolmaya yakın, başka şehirden birilerini arardık. Bu atık kimyasalları kamyonla almaya gelirlerdi. Gümüş çıkarırlarmıştı. Her neyse… Şimdi var olduğunu iddia ettiğiniz piyasada böyle bir hacim var mı? 😀 Var olan hacim 0,000001’e düşünce ne diyoruz? 😀 Kaldı ki yazıda piyasanın ne derece küçülmüş olsa da tutkunları azımsanmayacak kadar çok olduğunu diyorum. Piyasa YOK demiyorum. Bak bu yerden de saldırdınız, tutmadı maya. 😀
     Virgül hatası, nokta hatası, harf hatası filan arayın ya siz. Anca oradan vurabilirsiniz. 😀
     Aranızdan bir dangalak çıkmış “laboratuvarda büyümüş” diye dalga geçmiş kendince. Tam olarak nesiyle dalga geçmiş de anlamadım. 😀 Bir diğer dangalak cahil demiş bana. Haha banyo fiyatı bilmediğim ve başkasına sorduğum için cahil oldum. 😀 Google’a Google yazıp aratan tipler misiniz ya siz? Google’a bi bakın cahil ne demek öğrenin. 😀

 7. Yazıdan anlaşıldığı üzere araştırmayi dogru yapmamışsın. İstanbul’da analog ile uğrasan herkes yazının safsata olduğunu anlar. Isın kötüsü yeni başlayanların yanlış yönlendirileceği.

  • Hala kibir, hala küstahlık. Noterden tasdikli fiyatlar bunlar mı diyorum? Hakikaten o grupta zeka geriliği filan var mı? 10 – 15 kişiye sordum, bu fiyatları aldım diyorum. Yanlışsa yanlış, doğruysa doğru BANANE arkadaşım. Anlıyor musun BANANE. 😀
   Duyduğum fiyatlar bunlar, senin o kara kaşın kara gözün için fiyat değiştiremem. Safsata ise, ben rezil olacaksam neden böyle dert ettiniz kendinize? 😀 Kaç yaşındasınız ya siz? 😀
   Uygun bir zaman, farklı kişilerden yine bir teklif toplarım. Daha yüksek fiyat duyarsam arttırırım, düşük duyarsam düşürürüm. Şu an duyduklarıma göre fiyatlar yukarıda belirttiğim gibi kalacak.
   https://www.tozlumercek.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_2168.jpg
   https://www.tozlumercek.com/wp-content/uploads/2020/02/IMG_348A38061AFD-1.jpg

 8. Damla Yedisan on

  İstanbul:
  Rıfat tunç – 12.5tl
  Murat ticaret-15 tl
  Şeftali analog: 25 tl
  Pamuk ticaret : 20 tl
  İzmir:
  Hamza rüstem: 20 tl
  Son olarak, cahille yarışmayacaksın. Şu yorumumu yayınla da insanlar doğru bilgi alsın.

  • Hala terbiyesizlik, hala kibir… Sıkacam kafama. ??‍♂️?
   Sayın herbokolog; bilginin doğruluğu her zaman göreceli olarak kabul edilir. Ben BİLİYORUM demiyorum. Artık lütfen geri zekalılığı bırakın. Diyorum ki, bu bu bu fiyatları aldım. Yani noterden tasdikli değiller. Sizin varsa bir katkınız tabi ki yapın. Her yorumda yapın diyorum zaten. Çok şükür herkesin kendi aklı var. Herkes doğruya yanlışa kendi karar verebilir. İt gibi saldırmanın bir anlamı yok. Fikirleri gel dayat, kabul edilmeyince sektir dur. Oh ne güzel kafa.
   Hala “cahille yarışmayacaksın, yayınla da doğru bilgi alsın insanlar” gibi tahrik edici, seviyesiz, dangalak yorum yapıyorsunuz. Beğense de beğenmese de, kimseye verdiğim emeğe saygısızlık hakkı vermiyorum.
   Önce edep nedir, üslup nedir, saygı nedir öğrenin. Sonra da cahil yargısını tartışabileceğimiz seviyeye geliriz. Ben hala biliyorum demiyorum, siz hala kibirli kibirli bilir havasında. Ne zehirli kafa bu. Allah ıslah etsin. ??

  • Ayrıca o kadar sosyal sorumluluk damarınız varsa, size Wikipedia’dan kabul görmüş yanlışlardan bi kaçını çıkarayım. Wikipedia ofisini sopalarla basın, protesto edin filan gidin başkasına sarın ya. 😀
   Yazının hiç bi kısmında kesin yargı kullanmıyorum. Yetmiyor, illa kendi düşüncenizi dayatacaksınız. Tüm fiyatları unutun arkadaşlar. DAMLA YEDİSAN doğru bilgi verdi, kesin bilgi yayalım. 😀 Tamam mı? Şimdi beni kendi halime bırakın hahaha. Grupta kendi kendilerini gaza getiren asalak dayanışmasına bak ya. 😀 Delinin teki attı kuyuya attı bir taş, yiyen yedi.

 9. dahil olmak istemiyorum tartşmalara ama ben eskişehir ve ankarada 20 lira görmedim. 40 tl fiyat veriyorlardı, arkadaşlarla biriktirip biriktirip gidiyoruzda pazarlıkla 30 tl diyorlar. yazıda bulunan rakamlar çok uç değil.

 10. Eylül Dağdanaşar on

  Merhaba, İzmir’de iki renkli 36’lığı 160 liraya banyo+tarama yaptırdım. Konum: Alsancak Kıbrıs Şehitleri Mehmetler Fotoğrafçılık

Leave A Reply