Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

0
Showing 2 of 10

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI

 

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI

Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI, 24 megapiksel ve 24 FPS’de çekim yapabilen CMOS sensöre sahip, seyahat dostu bir fotoğraf makinesi. Aynı zamanda etkileyici video yeteneği ve sınıfında lider otomatik netleme özelliklerine sahiptir.

Sony RX100 VI’nın kompakt metal gövdesi oldukça iyi tasarlanmış ve eğilebilir LCD’ye sahip. EVF vizör ile çekim yaparken tablet olarak da kullanılabilen dokunmatik ekranın eklenmesiyle geliştirildi. Fotoğraf makinesinde işlevlerinin geri kalanı için dokunmatik ekran etkin değil. Yani çoğu kontrol, gövde üzerindeki butonlarla yada mod kadranıyla yapılmakta.

Fokuz hızı ve kararlılığı harika düzeyde olan Sony RX100 VI, izleme konularına yardımcı olan faz algılama özelliğine sahip. Video modunda da otomatik odaklama oldukça iyi. Sadece deklanşör tuşa basılı kalarak çekiminizin mükemmel şekilde odaklanacağından son derece emin oluyorsunuz. 24 FPS çekim hızı çok iyi ama unutmayın ki, düşük hıza sahip hafıza kartları yüzünden çekim sonrası yine de biraz bekleyebilirsiniz.

Video konusunda da iyi olan Sony RX100, 4K çözünürlükte verdiği detaylı doku ile etkileyici sonuçlar veriyor. Modların ve özelliklerin birçoğu Sony Alpha modellerinden geliyor ancak yerleşik ND filtresinin ya da mikrofon girişinin olmaması ciddi videografi konusunda kullanıcısını sınırlandıracaktır.

Genel olarak, Sony Cyber-shot RX100 VI güçlü özellikler ve oldukça esnek bir lens barındırıyor. Boyutlarına göre ciddi sonuçlar veren cihaz fiyatını fazlasıyla hakediyor. Bu boyutlarda bu sonuçlar etkileyici. Hem iyi bir aile kamerası hem de mükemmel bir seyahat arkadaşı.

Showing 2 of 10
Share.

About Author

Leave A Reply