Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

0
Showing 1 of 10

Seyahat için fotoğraf makinesi ararken belli başlı kriterlere bakılmalı. İster buzul iklimlere gidin ister çöl iklimine gidin. İster kırsal alanlara, ister metropol… Genellikle ortalamanın üstü sensör, çok yönlü objektif ve gezi sırasında fotoğraf aktarımı kolay olan, uzun ömürlü bataryaya sahip bir fotoğraf makinesi.

Altın formülü unutmayın lütfen, ucuz yollu alternatiflerden uzak durmalısınız. Kronik sorunlar, kötü hava şartlarına dayanıklılık, imaj kalitesi yada ergonomi gibi noktalarından birinde mutlaka pişmanlık duyarsınız. Bu nedenle de orta ölçekli fotoğraf makinelerini tercih ediyor ve sizlere bunu öneriyorum.

Birkaç aynasız model ve birkaç kompakt yapıda fotoğraf makinesi tavsiyesinde bulunacağım. Değiştirilebilir objektif iyi olabiliyor fakat taşıması seyahatte sorun olabilir. Değiştirilebilir objektif isterseniz imdadınıza aynasız sistemler yetişiyor. Daha hafif ve daha ince. Objektifler de buna paralel DSLR sistemlere göre daha taşınabilir. Kompakt fotoğraf makinelerinde alan derinliği kullanıcıyı tatmin etmeyebilir fakat taşıma kolaylığı ve sunduğu yüksek imaj kalitesini düşününce güzel alternatif oluyorlar.

Seyahat için fotoğraf makinesi arayanlar için hazırladığımız rehberde hangi fotoğraf makineleri var? Özellikleri neler? Gelin hep birlikte göz atalım.

Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

Showing 1 of 10
Share.

About Author

Leave A Reply