Nar Teknoloji ve Süregelen Sorunlar

6

Nar Teknoloji ve Süregelen Sorunlar

Nar Teknoloji ve Süregelen Sorunlar, distribütör ürünlerini desteklemediğimize dair yaptığımız haber sonrasında bizimle irtibata geçti. Sorunların diyalog yolu ile çözülmesi gerektiğini dile getirdiler. Biz de bu davranışlarını olumlu anlamlandırarak masaya oturmaya açık olduğumuzu dile getirdik.

E-posta ile yaşadığımız sıkıntıları maddeler halinde detaylandırdık. Kısa bir e-posta trafiği sonrası, çok yoğun olduklarından dolayı (?)  telefon ile görüşmenin zaman kaybını önleyeceğini söylediler. Telefon görüşmesini de kabul ettik. Randevu talep ettiler, verdik. Fakat riyakarlık yinelendi. Randevu gününden önce görüşmelerin gerekmediğine dair e-posta attılar. Bir tutarsız davranış daha…

Tutarsız diyoruz çünkü görüşmelerin gerekmediği konusunda sundukları mazeret tezatlık içermekteydi. Paylaşımlarımız, yorumlarımız mazeret edildi. Fakat zaten bu tutumumuzdan dolayı bizimle iletişime geçmemişler miydi? “Bir hata var, düzeltelim” gayesiyle bize ulaşmadılar mı? Canon Sony kullanıcılarına sundukları Pentax gezileri hakkında birkaç sefer izahat istememizin hemen ardından kaçamak cevaplar ile görüşmelerin gerekmediğine dair mesaj almamız soru işaretlerini arttırmıyor mu?

 

Sayın Pentax kullanıcıları,

Sayın Pentax severler,

Sayın bayiler,

Sayın ithalatçı,

TozluMERCEK ve PentaxTurk olarak hiçbir çıkarımızın olmadığını yinelemek istiyoruz. Tabi ki onlarca madde var fakat Nar Teknoloji’ye birkaç sefer üzerinde durarak ilettiğimiz maddelere ithafen:

 1. Ürün fiyatları iyileştirilirse PentaxTurk’ün bir çıkarı olmayacak. Gerek Türkiye, gerek Avrupa bazlı politik sebeplerle fiyatlar iyileştirilemiyorsa dahi, fiyat farkına karşı gelen hizmetin son kullanıcılara sunulmasıyla PentaxTurk’ün bir çıkarı olmayacak.
 2. Farklı marka kullanıcılarına Pentax gezisi sunmak yerine, bu gezileri Pentax kullanıcılarına sunarlarsa da PentaxTurk’ün bir çıkarı olmayacak.
 3. İlgili teknik servisler, ilgili bayiler yada yeterli tedarik olması durumunda PentaxTurk’ün bir çıkarı gene olmayacak.

PentaxTurk, Pentax kullanıcılarının buluşma noktasıdır. Pentax kullanıcılarının tanışabilecekleri, paylaşımda bulunabilecekleri, bilgi alabilecekleri, sorunlarını dile getirebilecekleri bir platformdur. PentaxTurk, çıkarı olmaksızın her zaman son kullanıcının çıkarını gözeten bir platformdur. Nar Teknoloji ile yaptığımız görüşmeler ve bu konuda yayımladığımız haberler sadece son kullanıcının çıkarını gözetmektedir.

Teşekkürler,
TozluMERCEK ve PentaxTurk Yönetimi

 

 

Konu ile ilgili diğer başlıklar:

1- Tüm Pentaxian’lardan Özür Dileriz

2- Nar Teknoloji ve Süregelen Sorunlar (Buradasınız)

 

Yazar Hakkında

6 yorum

 1. haldun31 Tarih

  şu site olmazsa nar teknolojiden haberim bile olmazdı.o kadar başarılılar yani.boşvermişliklerinin sonucuna katlanırlar.bu ürünlerin tek satıcısı olmadıklarını anladıklarında onlar için geç olur. bir canonturk e girip incelesinler site nasıl etkili satışlarda görsünler.doğa boşluk kaldırmaz.yapamayanın yeri dolar.

 2. Bahacım sen hepimiz adına pentax adına elinden geleni yeterince yapıyorsun ama anlasılan bu nar anlamamkta israrlı.

 3. asahiflexi Tarih

  Malesef Türkiyede Pentaxçıların birlik olamamasının en büyük etkenidir NAR Teknoloji. Diğer firmalara bakıyorum, Firma büyükleri kendileri gezi düzenliyorlar, kendileri koşuyor kullanıcının peşinden. Bizimkiler ise kıllarını kıpırdatmak yerine tamamen kar amaçlı bakıyorlar. Ofislerinde kapıları kapatıp masa başında nasıl kar yükseltirim diye düşünüyorlar. Kapılarını açıp biz burdayız hadi hep beraber birşey yapalım deseler onlarda çok kazansa bizde mutlu olsak.

 4. Anlatsam roman olur tadında o kadar çok olay var ki…

  Nar Teknoloji’den Pentax K-S2 ve WG-M1 istedim. Hem üyelerden çok sayıda soru yöneltiliyor hem de kutu içeriğinden, Wi-Fi bağlantı gibi menü ayarlarına kadar detaylı bilgilendirici bir hazı hazırlayalım dedim. Cevap dahi gelmedi. Ve çok garip ki 1 hafta sonrasında Ankara’ya bu iki ürün ile gelmişler.

  Bilmem hangi şubeye gelip, seyyar satıcı tadında dizmişler tüm ürünleri. İsteyen gelsin, kullansın, baksın, incelesin istemişler. Tamam niyet güzel de yapımı çok yanlış ve işleyişi de bir o kadar yanlış.

  İnsanın aklına takılıveriyor:

  1- Bu etkinliğin duyurusu nerede?
  2- Bu etkinlikten biz haberdar edildik mi?
  3- Ankara’da PentaxTurk üyesi olmayan kaç Pentax kullanıcısı var ki bu etkinlik Pentax’ın Türkiye’de ki tek yuvası olan PentaxTurk’te yayınlanmaz?
  4- Bu etkinlik Canon’un düzenlediği etkinlik ile neden aynı güne konur ki?
  5- Bilerek aynı gün düzenlenmişse bile bu bence bir çeşit skandal. Bilerek konmamışsa da piyasadan bihaber olmak değil de nedir bu?
  6- Neden Pentax’ın bu etkinliğinin görsel materyallerini göremedik?

  Bu iş bu şekilde olmaz!

Yorum Bırakın