Milyonfest Mersin ve Milyon Beach Fest Erdemli (2019)

0

Herkese yeniden merhaba. Geçen yılda olduğu gibi bu yıl da yaşamış olduğum Milyonfest Mersin ve Milyon Beach Fest Erdemli festival deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu yılın geçen yıla göre farkı, aynı sene içinde iki ayrı festival deneyimi yaşamış olmak. ?

Öncelikle Milyonfest’e yapılan bazı yorumlar hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Bu festivaller biz gençler için altın değerinde. O kadar muazzam vakit geçiriyoruz, o kadar güzel dostluklar ediniyoruz ki yaşamadan bunu sizlere anlatabilmek gerçekten çok zor. Ben yaşamama rağmen sizlere bunu aktaramıyorken bu deneyimi hiç yaşamadan sadece kulaktan dolma bilgilerle yorum yapanları dikkate almamanızızı öneriyorum.

Tabi ki hiç kötü birşey olmadı her şey harikaydı demiyorum. Elbette o kadar çeşit insanın olduğu bir ortamda sorun çıkmaması imkansız ama mükemmel bir güvenlik ekibi vardı. Her an her dakika festival alanının her yerini fenerlerle tek tek bakarak geziniyorlar. Olay görüldüğü anda sorumluları alana bir daha girememek üzere çıkartılıyor. Mesela bir Ahmet abimiz vardı ki festivallerin vazgeçilmezi. ??

Yani demem o ki sorun elbette vardı ama festival ekibi ve güvenlik ekibi o kadar profesyonel ki bir şey olduğu anda müdahale ediliyor, olay uzamadan büyümeden her şey aynı düzenine dönüyordu. Bu yüzden festivaller hakkında konuşanlara lütfen bir kere gelip bu güzel deneyimi yaşamalarını ve ondan sonra tekrar konuşmalarını öneriyorum.

Burası biz gençlerin motivasyon kaynağı, sosyalleşme alanı, deşarj olma yeri ve her şeyden uzaklaşıp dağıtabildiğimiz en güzel en güvenilir alanlardan biri. Bu yüzden bari bu güzelliği elimizden almalarına izin vermeyelim. Neyse yeterince şikayet ettim sanırım. ?

Milyon Beach Fest Erdemli

Milyon Beach Fest Erdemli

Milyonfest Mersin ve Milyon Beach Fest Erdemli

Milyonfest Mersin ile Milyon Beach Fest Erdemli festivallerinde olumlu / olumsuz neler deneyimledim. Gelin hep birlikte bu deneyimler neler, maddeler halinde inceleyelim.

Artılar:

 • Uygun fiyata birbirinden güzel sanatçıyı bir arada dinleme fırsatı (ki bu biz öğrenciler için altın değerinde bir fırsat).
 • Yeni insanlar tanıma, sosyalleşme.
 • Unutulmaz bir deneyim yaşama (sesiniz kısılana kadar bağırarak şarkı söyleme, bütün negatif enerjini atma v.b.).
 • Yaz tatili (deniz, kum, güneş).
 • Tek başına bile gidebileceğin bir ortam (üstte de bahsettiğim gibi güvenlik ekibi harika).
 • Her bireyin sadece eğlenmek için gelmiş olması.
 • Alanın her gün tertemiz yapılması (temizlik ekibine teşekkürler).
 • Tek başına gelenlerin bile milyon tane insan tanıyıp geri dönmesi. ?
 • Kahve standının bile olması (özellikle türk kahvesi). ?

Eksiler:

 • 18 yaş altı bireylerin festival alanında içki içebilmesi. Bu Milyonfest Mersin ekibinin suçu değil. Elbette büyük yaş insanlarla gelip onlara aldırmalarını kimse önleyemez. Fakat küçücük çocukların bira içiyor olduğunu görmek pek hoş olmuyordu.
 • WC kabinlerinin vahim durumda olması (bu da ekibin değil insanlarımızın, insanlığını unuttuğu için olan bir durum).
 • Çadır alanlarının neredeyse hiçbir yerinde gölge bulunmaması (Mersin sıcağında kabus gibiydi).
 • Duş kabinlerinde suların sürekli kesilmesi. (Evet bu tamamen ekibin hatası, tek hatası.)
 • Yemek standlarının hijyen konusunda sıfır olması.
 • Yemek fiyatlarının öğrencilere yönelik olmaması.
 • Bira standlarında soğuk bira bulunmaması.
 • Ücretli ve ücretsiz WC ayrımı olması.
 • Festival alanının hiçbir yerinde çöp kutusu olmaması.

Milyonfest Mersin festivalinde gözlemlediğim artılar ve eksiler bu şekilde. Daha birçok insanın eklemek istedikleri vardır elbette ama her şeye rağmen benim için yine ve yine mükemmel iki deneyim olduğunu ve seneye festival zamanını iple çektiğimi belirtmek istiyorum.

Festival bilet fiyatlarını alt kısma bırakıyorum. Geçen yıla ait Milyonfest deneyimim ve fiyatlar için forumda bulunan yazıma da göz atmak isterseniz tıklayınız.

Milyonfest Mersin Bilet Fiyatları

(15-18 Ağustos 2019)

Kamp + Kombine = 175₺
Kombine = 150₺
Günlük = 60₺

Milyon Beach Fest Erdemli Bilet Fiyatları

(12-15 Eylül 2019)

Kamp + Kombine = 120₺
Kombine = 100₺
Günlük = 60₺

Milyonfest Mersin

Milyonfest Mersin

Her iki festival için de Milyon Bilet uygulamasında bir alana bir bedava kampanyası vardı. Önümüzdeki yıllarda da bilet alırken benzer bir kampanya var mı diye uygulama içinden kontrol edebilirsiniz. Telefonlar için App Store ve Google Play adresleri hemen aşağıda.

Ayrıca Milyonfest İzmir, Milyonfest İstanbul, Milyonfest Ankara, Milyonfest Arsuz, Milyonfest Dalaman festivallerine katılan değerli okuyucuların yorum atmasını ve deneyimlerini paylaşmasını istiyorum. Ortak düşüncelerimiz neler, katılmadığınız düşünceler neler öğrenelim.

‎Milyon Bilet
Price: Free
Milyon Bilet
Price: Free

About Author

Leave A Reply