Leica Q-P Tanıtıldı

0

Leica Q-P tanıtıldı. Ünlü fotoğraf makinesi üreticisi Leica yeni fotoğraf makinesini tanıttı. İşte yeni Leica efsanesi, Leica Q-P ve özellikleri.

Fotoğraf makinesi tutkunlarının göz bebeği markası olan Leica yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Leica Q-P olarak adlandırılan yeni model Leica’nın sevilen bir modeli olan Leica Q’nun farklı şekilde yorumlanmış bir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Leica’nın Leica Q modelinin tasarımından daha minimal bir tasarıma sahip olan Leica Q-P ayrıca her Leica modelinde görmeye alışkın olduğumuz ön kısmındaki Leica logosundan yoksun olarak karşımıza çıkıyor.

Android İşletim Sistemli Aynasız Fotoğraf Makinesi: Yongnuo YN450

Leica logosunun yer aldığı Leica Q modelinin aksine Leica’nın Leica Q-P modelinde neden böyle bir değişiklik yaptığı bilinmiyor. Leica ayrıca yeni modelinin tasarım kısmında da farklı değişiklikler yapmış. Leica Q-P modeline yakından baktığımızda deklanşör ve güç kontrolü butonlarının Leica CL ve Leica M10 modellerinde kullanılan butonlara benzeyecek şekilde yeniden tasarlandığı görülüyor.

Düşük Işık Koşullarında Başarılı Sonuçlar

24 megapiksel çözünürlük sunan tam kare sensör ile birlikte gelen Leica Q-P, 28 mm’lik F/1.7 lens ile birlikte geliyor. Leica Q-P’nin bu lens ile birlikte düşük ışık koşullarında başarılı performanslar sunacağı kesin. 3.7 megapiksellik dijital bir vizöre sahip olan Leica Q-P tanıtıldı. Ayrıca 3 inç büyüklüğünde bir ekrana da sahip. Leica Q-P’nin bu ekranı ayrıca dokunmatik özelliğine de sahip.

Leica Q-P

Leica Q-P

60 FPS Full HD Video Çekebiliyor

Leica Q-P modelinde, Leica’nın Maestro II görüntü işlemcisi bulunuyor. Wi-Fi bağlantı desteğinin unutulmadığı Leica Q-P modeliyle çekilen fotoğraflar ve videolar kablosuz olarak mobil cihazlara aktarılabiliyor. Leica Q-P 4K video çekimi desteklemese de saniyede 60 kare Full HD video kaydedebiliyor.

Leica Q-P’nin Fiyatı Dudak Uçuklaşıyor

Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmeyen Leica Q-P tanıtıldı. yurt dışında ön siparişe açılmış durumda. Eğer ki siz de profesyonel makinelere ilgi duyuyorsanız ve Leica’dan vazgeçmem diyorsanız Leica Q-P sizi memnun edebiliyor. İlerleyen dönemlerde ülkemizde satışa sunulma ihtimali bulunan Leica Q-P’nin fiyatı sizi biraz üzebilir zira Leica Q-P’nin yurt dışı fiyatı 4.995 dolar olarak açıklandı. Ülkemizde döviz kurunun yüksek olmasıyla birlikte Leica Q-P’nin 30.000 TL‘den aşağı bir fiyatla satışa çıkması imkansız gözüyle bakılıyor.

About Author

Leave A Reply