Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilmeli?

0

Yeni alınan telefon kaç saat şarj edilmeli? Telefon kullanım oranının her geçen gün artması beraberinde kafamızda birçok sorunun oluşmasına neden oluyor. Özellikle cep telefonlarının yıllar öncesinden hayatımıza girdiğini düşündüğümüz zaman, o gün bildiğimiz birçok şeyin bugün tarihin tozlu sayfalarında yerini aldığını belirtmek istiyoruz.  Bu yüzden yeni alınan telefon kaç saat şarj edilmeli sorusu hakkında sizlerin merak ettiği detayları buradan açıklamak istiyoruz.

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir?

Akıllı telefon teknolojisinin her geçen gün hayatımızda yerinin artmasıyla beraber şarj konusunda sıkıntılarımız da artıyor. Özellikle yeni alınan akıllı telefonların bataryalarının çok güçlü olmaması, zaman içerisinde telefonlarda batarya sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu yüzden de sizler akıllı telefon aldığınız zaman ne kadar süre telefonu şarj etmek zorunda kalacaksınız, bu konuda yanlış bilinen doğrulara da değineceğiz.

Yeni bir akıllı telefon aldığınız zaman telefonun kutusundan çıktığı zaman ortalama olarak %30-50 civarında şarjı bulunuyor. Fakat çok geçmeden şarjınız bitecek ve ilk defa şarj etmeniz gerekecek. İlk şarj konusunda yapmanız gerekenleri neler?

Akıllı Telefon İlk Şarj Süresi

Akıllı Telefon İlk Şarj Süresi

Sıfır Telefon İlk Şarj Süresi

  • Öncelikle sıfır telefon kaç saat şarj edilmeli konusunda, 12 saatlik bir zaman dilimine gerek olmadığını net olarak belirtmek istiyoruz.
  • Telefonu ilk aldığınız zaman batarya içerisinde bulunan %50’lik şarjı bitirmenize de gerek yok.
  • Telefonu dilediğiniz zaman, dilediğiniz süreyle şarj edebilirsiniz.

Batarya sağlığını önemli ölçüde etkileyen maddeler var. Her birinin telefonunun batarya sağlılığını koruyacağına emin olabilirsiniz. Telefonun nasıl şarj edilmesi gerektiğiyle ilgili rehber hazırlanıyor. Hazır olduğunda yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply