Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

0
Showing 9 of 10

Panasonic Lumix DC-ZS200

Panasonic Lumix DC-ZS200

Panasonic Lumix DC-ZS200

Panasonic Lumix DC-ZS200, elektronik vizöre sahip bir fotoğraf makinesidir. 24-360mm eşdeğer lens barındıran cihaz selefindeki diğer cihazların çoğundan daha az maksimum diyaframa sahiptir.

ZS200’ün metal gövdesi, önden ve arkadan lastik benzeri malzeme sayesinde iyi bir şekilde yapılmış ve kavraması kolaydır. Dokunmatik arayüz ve iki kontrol kadranıyla kullanım kolaylığı sunuyor. Genel olarak, kamera kullanımı ve özelleştirmesi kolaydır.

ZS200’ün otofokusu nesneleri hızlı bir şekilde algılayabilir ve bunları düşük ışıkta bile oldukça iyi takip edebilir. Batarya ömrü, sınıfı için çok iyi. Şarj başına 370 çekimde.

Tanıdık 20MP BSI CMOS sensörüyle, ZS200’ün harika görüntüler çekebileceğini biliyoruz. Ancak, objektifin yumuşaklığı göz önüne alındığında beklentiler bir tık düşürmelisiniz. Panasonic, ZS100 ve RAW görüntüsünün rekabetçi gürültü seviyelerine ve dinamik aralığa sahip olması nedeniyle JPEG renk geliştirdi.

ZS200, 30K ve 24p’de 4K UHD video çekiyor. Ancak 1.5x crop ile alınan kayıtlar, rakiplerinin çoğundan daha gürültülü olduğu anlamına geliyor ve geniş açı çekimini önlüyor. ZS serisi iyi birer alternatif fakat mikrofon veya kulaklık jaklarına sahip değildir.

Showing 9 of 10
Share.

About Author

Leave A Reply