Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

0
Showing 4 of 10

Canon EOS M50

Canon EOS M50

Canon EOS M50

Canon EOS M50, markanın giriş seviyesi aynasız modeli olarak karşımızda. M50’de Canon’un bilindik 24MP APS-C sensörünü ve mükemmel Dual Pixel AF sistemi kullanılıyor. Ayrıca 4K video yakalamayı destekleyen ilk profesyonel olmayan Canon gövde olma özelliğini taşıyor.

M50, rahat bir tutuş ile kompakt bir gövdeye sahip. Yeni başlayanlar için tasarlanan, sadece bir kontrol kadranı olmasına rağmen, kullanımı kolay bir arayüze sahip olması güzel bir avantaj sunuyor. Dokunmatik ekran çevirilebiliyor ve selfie yada vlog çekerken oldukça yararlı oluyor. Açık havada çekim yapmak için güzel bir 2.36M-noktalı OLED vizör bulunmakta. Akıllı telefona anında fotoğraf aktarımı sağlayan bluetooth’un eklenmesiyle fotoğrafların paylaşımı her zamankinden çok  daha kolay.

M50, Canon’un çift piksel AF sisteminin yeni ve geliştirilmiş versiyonuna sahip. Seçkin objektiflerle daha geniş bir faz algılama ve ek odak noktaları elde edebilirsiniz. Çift piksel AF sistemiyle, yanıt verme süresi, yüz algılama ve konu izleme oldukça başarılı. Pil ömrü, batarya başına 235 çekim ile düşük kalıyor. Ve ne yazık ki USB şarjı desteklemiyor.

Canon M50’nin görüntü kalitesi, 24MP CMOS sensörünü kullanılan diğer Canon fotoğraf makinelerine oldukça benzer. En çok konuşulan özelliği ise 4K video kapasitesi oldu. Ancak birçok yönden hayal kırıklığı yaratabilir. Fotoğraf makinesinin harici bir mikrofon için bir girişi ve ses seviyeleri üzerinde manuel kontrolü vardır.

EOS M50’yi fotoğraf makinesi olarak satın alıyorsanız, bu çok iyi bir özellik. Kullanımı kolay, iyi görüntü kalitesi, güvenilir bir AF sistemi ve iyi uygulanan kablosuz işlevselliği vardır. Eğer 4K video çekimi yapmak için alıyorsanız aynı fiyat aralığında daha iyi seçenekler mevcut.

Showing 4 of 10
Share.

About Author

Leave A Reply