YouTube Kısıtlı Mod Nedir?

0

YouTube Kısıtlı Mod Nedir? Günümüzün en popüler video paylaşım platformu olan ve televizyon kanallarını geride bırakmaya başlayan YouTube’da milyarlarca video bulmakta. Oyun videolarından komik videolara, nasıl yapılır videolarından ameliyat videolarına uzanan uçsuz bucaksız videoların yanı sıra sakıncalı içeriklerde bulunuyor.

Bu sakıncalı içeriklerden çocuklarını korumak isteyenler için Kısıtlı Mod ile önlem alınabiliyor. Biz de hazırladığımız bu rehberde kısıtlı mod nasıl kullanılır sorusunu cevaplayacağız.

YouTube Kısıtlı Mod Nasıl Kullanılır?

YouTube’a bilgisayardan, yani internet tarayıcından kullanıyorsanız, Kısıtlı Mod ayarına ulaşmak için sayfanın en alt kısmına inmeniz yeterli. Dil ve Konum seçeneklerinin yanında yer alan Kısıtlı Modun üzerine tıkladıktan sonra Açık veya Kapalı hale getirdikten sonra Kaydet butonuna basmanız yeterli.

YouTube Kısıtlı Mod Nedir?

YouTube Kısıtlı Mod Nedir?

Android Cihazlarda YouTube Kısıtlı Mod

Android cihazlarda ise ilk olarak YouTube uygulamasını açıyoruz. Sonrasında uygulamanın Ayarlar menüsü altında yer alan Genel seçeneğine tıklıyoruz. Ayarlar > Genel adımını takip ettikten sonra karşınıza çıkan Kısıtlı Mod seçeneğinin üzerine tıklayarak açıp kapatabilirsiniz.

iOS Cihazlarda YouTube Kısıtlı Mod

iPhone ve iPad kullanıcılarının yani iOS cihaz sahiplerinin takip etmesi gereken adımlarda neredeyse aynı. YouTube uygulamasını açtıktan sonra sağ üst köşedeki hesap resmine tıklıyoruz. Ayarlar > Kısıtlı Mod yolunu takip ettikten sonra bu seçeneğe ulaşabilirsiniz. Butona tıklayarak özelliği aktifleştirebilir, aynı şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply