Yeni Jupiter 3+

3

Yeni Jupiter 3+

Yeni Jupiter 3+ Lomography, Yeni Jupiter 3+ sanat lensi ile fotoğraflarda bokeh etkisini yeniden deneyimlememizi istiyor. Rusya’da Zenit fabrikasında elde üretilen bu lens, 1988 yılında üretimi duran lensin başarısını devam ettirmeye hazırlanıyor. Firma benzersiz kalite ile etkileyici fotoğraflar çekileceğini garanti ediyor. Projelerinden öyle eminler ki buna yeniden doğuş gözüyle bakıyorlar. Nereden mi çıkardık? Firmanın seçtiği slogan:

“Üstün Rus optiklerinin yeniden doğuşu”

50mm odak uzaklığında olan objektifin başlıca teknik özellikleri ise 1:1.5 diyafram açıklığı, 40.5mm filtre çapı ve minimum netleme 70cm şeklinde olacak. Lensin doğrudan kullanımı sadece L39 ve M bayonetlerini kapsıyor. Fakat adaptör yardımı ile aynasız modeller ile DSLR cihazlarda da kullanılabilecek. Sınırlı sayıda üretilecek bu lensin fiyatı 2199₺ olarak belirlendi. Şuan ön siparişte olan lensin dağıtımı, siparişin tarih önceliğine göre yapılacağı da belirtiliyor.

Ürüne ait görsel detaylar:

 

Firmanın yayınladığı örnek fotoğraflar:

 

Yazar Hakkında

3 yorum

    • Konuyu ilk okuduğumda aynı şeyi kendi kendime ben de söyledim. 🙂 Hem yüksek boyut eklememişler hem de çok şaşalı değil. Tabi şuan slider sistemimiz de kaliteyi biraz aşağı çekiyor. Düzeltilir umarım.

    • Bizden kaynaklı netlik kaybı vardı, düzelttik. Fakat evet, firmanın reklam olarak sunduğu fotoğraflar hala daha iyi olabilir dedirtiyor.

Yorum Bırakın