Yeni Apple Watch Karşınızda

0

Apple’ın TSI 20.00’da başlayan etkinlikğinde Apple Watch 4 tanıtıldı. Apple Watch 4,  40 mm ve 44 mm yeni ekran boyutları ile geliyor. Yenilenen Apple Watch 4 ile birlikte hoparlörler %50 daha güçlü hale geldi.

Watch 4’te yeni S4 çip kullanılıyor. 64 bit çift çekirdek olan işlemci Watch 3’e göre 2 kat daha hızlı. Yeni jiroskop ve akselerometre ile gelen cihaz 8 kat daha hassas.

Yeni Özellik ECG (Elektromanyetik Kalp Sensörü)

İlk elektronik kalp takip sistemi olan ECG kullanıcılarla buluşuyor.Kullanıcıların kalp ritmini elektronlarla ölçen cihaz bunları cihazına kaydediyor. Bu ölçümleri isterseniz PDF olarak kayıt edip doktorunuzla paylaşabiliyorsunuz.

Batarya

Yeni Watch ile birlikte batarya tüm gün kullanılabilir durumda. Watch 4 ün etkin kullanım süresi 6 saat. Altın, uzay grisi, gümüş ile birlikte gelecek olan saat eski kayışlarınız ile uyumlu. Apple Watch 4 399 dolar ile kullanıcılarla buluşacak. LTE modeli ise 499 dolar ile kullanıcılarla buluşacak. 14 eylülde ön siparişe açılacak olan cihaz 21 eylülde satışa sunulacak. Yeni Watch OS 17 eylülde kullanıcılara sunulacak.

 

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın