Xiaomi’den Kullanıcıları Sevindirecek Haber

0

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın cep telefonu fiyatları 700 doları geçmeyecek. Xiaomi bir cep telefonunun 700 dolardan fazla pahalı olmaması gerektiğini düşünüyor.

Son yıllarda dünya genelinde cep telefonu fiyatlarının yükselmesiyle uygun fiyatlı çin markaları popüler oldu. Bu markaların önücüsü olan Xiaomi sunduğu üst seviye özellikler, uygun fiyatı ile uzun zamandır kullanıcıların beğenisi kazanmış durumda.

İlk akıllı telefonunu 2011 yılında piyasaya süren Xiaomi, aradan geçen 7 yıllık süreçte 2018 itibari ile dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. Bu başarısını amiral gemilerinde görmeğe alışkın olduğumuz özellikleri uygun fiyatla kullanıcılarla buluşturmasına borçlu.

Xiomi, kısa süre önce gerçekleştirdiği lansman ile yeni akıllı telefonu Pocophone F1’i tanıtmıştı. Pocophone F1 modelinin başlangıç fiyatı 300 dolar etikete sahip. Aynı işlemciye, kapasite, RAM ve depolama alanına sahip Galaxy Note9 ise 999 dolar etiketinde. Türkiye’de yapılan son zamlar ile birlikte Note9’un fiyatı 8.000₺ fiyatlarına kadar çıktı.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın