Türkiye Doha Büyükelçiliği | Türkiye Katar Konsolosluğu

0

Türkiye Doha Büyükelçiliği hakkında bilgi bulabileceğiniz bu içeriğimizde öncelikle büyükelçinin kim olduğunu ve ne iş yaptığını bilmek gerek. Bu nedenle içeriğimize büyükelçiyi tanıyarak başlayalım.

Büyükelçiye eskiden sefir denirdi. Ve sefir / büyükelçi, bir ülkenin başka bir ülkedeki en büyük diplomatik temsilcisine denir. Büyükelçi, kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirme konusunda çalışmalar yapar. Bunun dışında, kendi ülkesinden görev yaptığı ülkeye yolculuk yapan kişilerin sorun yaşamaları halinde, onlara çözümler de üretir. Her ülkenin, ekonomik ya da siyasi ilişki kurduğu tüm ülkelerde bir büyükelçisi bulunur.

Katar’ın son zamanlarda yaşadığı ekonomik sıçrama pek çok ülke ile yeni ilişkiler kurmasını sağladı. Türkiye de bu ülkelerden biri. Ve gün geçtikçe Katar – Türkiye arasındaki anlaşmalar da artmakta. Katar’a giden Türk vatandaşlarının da yaşayabileceği pek çok sorunla büyükelçilik ilgilenmekte. Bu nedenle Katar’ın başkenti Doha’daki büyükelçiliğe epey iş düşmekte.

Katar’daki Türk vatandaşlarının yaşayabilecekleri birtakım sorunlarda büyükelçiliğe ulaşmaları gerekebilir. Bunun için de Türkiye Doha Büyükelçiliği nerede ve iletişim bilgileri neler merak edenler için, bilgiler şu şekilde:

Posta Adresi:
Al Katifiya Zone 66
Al Rabwa Street 310
Diplomatic Area
Dafna Doha – Qatar
P.O. Box: 1977
Konsolosluk İşleri (Nüfus, Askerlik vb.): [email protected]
Büyükelçilik Resmi Konuları: [email protected]
E-posta: doha.be.mfa.gov.tr 
Telefon: +974 4495 1300
Acil Durum Telefonu: +974 3309 7769
Mesai Saatleri Dışında ve Sadece Acil Durumlar
Fax: +974 44 95 13 20

Türkiye Doha Büyükelçiliği hakkında daha detaylı bilgi için büyükelçiliğin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Resmi adres için tıklayınız.

About Author

Leave A Reply