Turkcell Cep Telefonu Kiralama Dönemi Geliyor

0

Turkcell cep telefonu kiralama dönemi geliyor. Ülkemizde artan döviz kurları ile birlikte son çıkan amiral gemisi telefonlar inanılmaz fiyatlara çıkmış durumda. Fiyatların 6.000 TL – 11.000 TL arası dalgalanmasıyla birlikte, tüketicilere alternatif çözümler sunulmaya çalışıyor.

BDDK‘nın son aldığı kararla birlikte cep telefonlarında ki taksit sayısı 6 ile sınırlandırılmıştı. Artan fiyatlar ve taksit sınırlandırmaları ile birlikte yeni bir cep telefonu almak imkansız hale geldi.

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs’ta düzenlenen Teknoloji Elçileri etkinliğinde Turkcell Satış Müdür Yardımcısı Murat Erkan, firmanın planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Garantili ikinci el telefonları satmaktan bahseden Turkcell, piyasadan aldığı kullanılmış telefonları KVK ve Genpa teknik servislerinde yenileyerek, Turkcell satış noktalarında Turkcell garantisiyle kullanıcılara sunacağını söyledi.

"<yoastmark

Turkcell cep telefonu kiralama dönemi geliyor çünkü ülkemizdeki yüksek fiyatlı telefonları, tüketicilerin 6 taksitte sahip olması çok zor. Bu nedenle Turkcell’in geliştirdiği alternatif yol cihaz kiralama sistemi. Cihaz Kiralama sistemi sayesinde kullanıcılar belirli aylık ödemelerle istedikleri cihazlara sahip olabilecekler. Kiralama süreci sonunda ise cihazı Turkcell’e iade edecekler.

En yeni modelleri kullanmak isteyen tüketiciler için iyi bir seçenek olan bu projeyle ilgili ücret bilgisi paylaşılmadı. Ülkemizde tüketici kanunlarının uyulmadığı gerçeği ile birlikte cihazda oluşabilecek yıpranmalarda firmanın nasıl davranacağı bilinmezken bu seçeneklerin ne kadar cazibeli olabileceği düşündürücü. Yine de yeni açıklanan iPhone Xs Max fiyatından sonra tüketicilere alternatif yol geliştirilmeli.

About Author

Leave A Reply