Turkcell BiP Web Nasıl Kullanılır?

0

Turkcell tarafından geliştirilen ve son dönemde ülkemizde popülerleşmeye başlayan anlık mesajlaşma uygulaması BiP hakkında detaylı bilgiler daha önce sitemizden sizlere aktarmıştık. Bu kez WhatsApp Web ile benzer şekilde mesajlarınıza bilgisayardan cevap vermenizi sağlayan Turkcell BiP Web nasıl kullanılır anlatacağız.

Öncelikle Turkcell Bip hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ancak, yine de bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için kısa bir özet geçmek isteriz.

Turkcell BiP Nedir?

Diğer anlık mesajlaşma uygulamaları ile benzer şekilde Turkcell BiP ile sesli ve görüntülü görüşmeler yapabiliyor, mesaj gönderip alabiliyorsunuz. Tabi, bunun yanı sıra caps, silinen mesaj, konum paylaşma ve para transferi yapma gibi dikkat çekici özelliklerde bulunuyor.

Bip Web servisi sayesinde kullanıcılar bilgisayar başındayken, telefonları kapalı olduğunda bile iletişimden kopmuyorlar. BiP üzerinden gelen mesajları cevaplayabiliyor, dosya, fotoğraf veya video transferi yapabiliyorlar. Bunun için sadece bir internet tarayıcısına ihtiyaç duyuluyor.

WhatsApp’ın yerli ve milli rakibi olan BiP’in ana amacı, verilerin ülkemizde saklanması. “Türkiye’nin datası Türkiye’de kalsın!” vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Turkcell’in geliştirdiği bu uygulama, her geçen gün daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor.

Turkcell BiP Web Kullanma

bipweb.com/login adresinden BiP Web’in internet sitesine girmeniz gerekiyor. Sonrasında telefonunuzda yüklü olan BiP uygulamasından Profil menüsünü açıyor ve BiP Web seçeneğine tıklıyorsunuz.

Turkcell BiP Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web ile benzer şekilde bilgisayar ekranında ortaya çıkan QR kodu, telefonun kamerasına okutmanız yeterli olacaktır. Artık, Turkcell BiP Web’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply