Turkcell AKK Uygulamasını Tamamen Kaldırıyor

0

Turkcell AKK uygulamasını tamamen kaldırıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2016 yılında yayınladığı düzenlemeye uygun olarak Turkcell, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası (AKK) içeren tarifelerden yararlanan tüm sabit internet kullanıcıları için Adil Kullanım Kotası’nı kaldıracağını açıkladı.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren tüm Turkcell müşterileri hızları düşmeden internetten faydalanabilecekler. Kullanıcıların bu hizmetten faydalanabilmeleri için herhangi bir başvuruda bulunmaları veya herhangi bir sözleşme imzalamaları gerekmiyor.

Turkcell Satış Sorumlusu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, Turkcell’in müşterilerine hiçbir formalite yaşatmadan limitsiz internet kullanımı sağlayacağını açıkladı. Turkcell’in dijital altyapı ve teknoloji sağlayıcılığı konusunda Türkiye’yi geliştirmek için son gücüyle çalıştığını, Türkiye’nin geleceği için dijital dönüşümünün kaçınılmaz olduğunu belirtti. Ve bu dönüşümün internet bağlantı hizmetlerine bağlı olduğunu ifade etti. 1 Ocak itibariyle iki milyondan fazla abonenin Adil Kullanım Kotası olmadan internet hizmeti vereceğini belirtti. Şu anki sistem limitli sistemi kullanan Turkcell kullanıcılarının yeni sisteme geçmesi için hiçbir başvuru yapmadan veya ek fiyat ödemeden bu hizmetten yararlanabileceklerini de söyleyen Ertan, Turkcell kullanıcılarını sevindirdi.

Turkcell AKK Uygulamasını Tamamen Kaldırıyor

Turkcell AKK Uygulamasını Tamamen Kaldırıyor

Murat Ertan sözlerine şöyle devam etti:

Var olan Turkcell müşterileri ile birlikte Turkcell’e yeni gelecek müşteriler de bu dönemle birlikte limitsi internetin keyfini yaşayacaklar. Turkcell olarak müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmak için olağan gücümüzle çalışıyoruz. Onları dinlemeye ve talepleri doğrultusunda hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Bu geçiş süresi boyunca Turkcell müşterilerinin limitsiz tarifelere geçişlerini gerçekleştireceğiz. Ancak bu nihai bir çözüm değildir. Türkiye’de internet erişimi maliyetlerinin azaltılması ve hızlı internetin ülkemize yayılabilmesi için ortak bir fiber altyapının hayata geçirilmesi gerekiyor.

Bu açıklamalarla birlikte Turkcell AKK uygulamasını tamamen kaldırıyor ve Türkiye’de internet erişimi konusunda büyük bir adım attığını resmen açıklamış oluyor. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası (AKK) adı verilen hız limitini kaldırarak kullanıcıları için ülkemizdeki en büyük internet hizmetlerinden birini sağlayacak.

Verdiği upload hızlarıyla dikkat çeken Turkcell hakkında geçmiş döneme ait kısa inceleme yazısına göz atmak isterseniz tıklayınız.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın