Tüm Pentaxian’lardan Özür Dileriz

0

Tüm Pentaxian’lardan Özür Dileriz

Tüm pentaxian’lardan özür dileriz, ilk Nar Teknoloji ekibi elektronik piyasası içinden, işbirliğine açık, profesyonel bir kadroydu. Fakat Pentax piyasası, alışkanlıkların bir nebze değiştirilmesi gereken bir piyasaydı. Hızlı başladılar fakat sirkülasyonu sağlamakta zorlandılar. Sirkülasyon sağlanamayınca şirkete ekstra mali yükümlülükler geldi. Ekstra mali yükümlülükler de son kullanıcıya ulaşmak adına Amerika piyasasına karşı rekabeti imkansız hale getirdi. Domino etkisi gibi başka başka kötü senaryolar gerçekleşti ve Nar Teknoloji’de ekip değişimi gerçekleşti.

Yaklaşık 1,5 yıl önce gelen yeni ekip üzerine yaptığımız araştırmalarda, eski ekibe oranla bir nebze fotoğraf piyasasına daha yakın olduklarını öğrendik. Bu bizim için olumlu bir bilgiydi. Bu nedenle Nar Teknolojiye yapılan tüm eleştirilerde, tüm serzenişlerde kullanıcılara bardağın dolu tarafını göstermeye çalıştık. İnancımız, güzel gelişmelerin olacağı yönündeydi.

Özür dilememiz gereken noktanın tam olarak bu olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Yeni ekibin ilk geldiği zaman da dahi tutarsız bazı davranışlarıyla karşılaştık. Fakat Pentax adına güzel gelişmelerin olacağı inancıyla görmezden geldik. Yeri geldi karşılıksız yardım ettik. Şirketin var olan açıklarını kapatmaya çalıştık. Tavsiyelerde bulunduk. Ücretsiz danışmanlık dahi yaptık. Pentax adına yaptığımız bu karşılıksız davranışlardan pişman değiliz fakat bazı çıkar sahibi kişilerin sırtını sıvazlamış olduğumuzun geç farkına vardık.

Yurtdışı yetkililerine aktivite yaptıklarını gösterebilmek amacıyla naylon geziler düzenlendi. Pentax kullanıcılarının olmadığı Pentax gezisi… Acaba riyakarlık üzerine kurulu aktivite kim(lerin) çıkarına düzenlendi?

Son zamanlarda yönetim olarak talep ettiğimiz bilgilerin tümü yanıtsız kalıyor. K-1 ile ilgili bilgi talep ettik. Yaklaşık olarak 12 gün geçti ve hala cevap alamadık. Başka bir konu ile ilgili talebimize ise 13 gündür cevap bekliyoruz.

Nar Teknoloji kaynaklı yaşadığımız buna benzer onlarca olumsuz davranışları görmezden gelmeye belki de devam edecektik. Fakat yakın zamanda site üyemize çalışmayan ürün göndermeleri ile bize bu metni hazırlatmaya ve yayınlatmaya zorlamış oldular. Kusurlu ürün gönderme vakaları da ilk değildi, tekrarlandı. Ve hatta bazı sıfır ürünlerde dahi aksesuar içerikleri eksik çıktığı oldu. Eksik aksesuar masum kalıyor belki fakat bozuk ürün göndermelerini tahammül edilemez görüyoruz.

Bu sebeple Nar Teknoloji bandrollü hiçbir ürünü desteklemiyoruz. Riyakarlıktan ve ilgisizlikten vazgeçmedikleri sürece, dürüst ve kaliteli ürün satışlarına özen göstermedikleri sürece TozluMERCEK ve PentaxTurk Yönetimi olarak Nar Teknoloji bandrollü ürünleri desteklememiz mümkün değildir.

Kullanıcıların gerekli hassasiyeti göstermeleri ümidiyle…

Mutlu haftalar,
TozluMERCEK ve PentaxTurk Yönetimi

 

 

Konu ile ilgili diğer başlıklar:

1- Tüm Pentaxian’lardan Özür Dileriz (Buradasınız)

2- Nar Teknoloji ve Süregelen Sorunlar

About Author

Leave A Reply