Teknofest İstanbul’da World Drone Cup

0

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest’e İstanbul ev sahipliği yapacak. Henüz açılışı yapılmayan üçüncü havalimanında gerçekleştirilecek olan Teknofest, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.

Milli teknolojiye olan ilgiyi arttırma amacıyla düzenlenen bu festivalde gerçekleştirilecek etkinlikler arasında World Drone Cup (Dünya Drone Kupası) var. Saatte 250 km hıza ulaşabilen dünyanın en hızlı drone’ları bu etkinlik sayesinde İstanbul’a gelecek.

Dünya Drone Kupası organizasyonuna 25’ten fazla ülkeden toplam 64 sporcu katılacak. Bu sayede organizasyonun, bugüne kadar en fazla ülkenin katılım sağladığı drone yarışması olarak bir rekora imza atacağı da belirtiliyor.

Teknofest İstanbul’a Katılım Ücretsiz

Katılımın ücretsiz olduğu festival, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir ülke ve topluma dönüşmesinde önemli bir rol oynamayı amaçlıyor. Bu sebeple Aselsan, AA, Baykar, İGA, İsbak, Roketsan, TAI, Türk Hava Yolları, TÜBİTAK ve TÜRKSAT başta olmak üzere pek çok önemli kurumun desteğiyle düzenleniyor.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın