Sosyal Medya Hesapları Nasıl Silinir

0

Sosyal medya hesapları nasıl silinir? Günümüzde sosyal medya oldukça popüler durumda. Gün geçtikçe kullanıcıların sosyal medya bağımlığı artıyor. Artan kullanıcı sayısı ile kişisel güvenlik yada gizlilik konuları gündeme daha fazla geliyor. Rahatsız olan kullanıcılar bir hayli çok. Bu durum, her geçen gün hesaplarını silen kullanıcıların sayısını da arttırıyor.

Benzer sebeplerle sosyal medya hesaplarını silmek isteyen kullanıcılar için en popüler sosyal medya hesaplarının nasıl sileneceğiyle ilgili kısa bir rehber hazırladık. Rehberin sürekli güncelleneceğini ve zaman içerisinde farklı sosyal medya platformlarıyla ilgili hesap silme bilgilerinin ekleneceğini de belirtelim.

"Facebook

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Geçtiğimiz günlerde patlak veren Cambridge Analytica vakası ile hatırı sayılı bir kullanıcı hesaplarını silmeye başladı. Hesabınızı silmeden önce hesabınızdaki uygulamaların hepsini silmeniz gerekiyor. Buradan hesabınızda uygulama ayarlarına gidiniz. Hesabınızda bulunan tüm uygulamalar için çarpı işaretine basarak uygulamaları kaldırın.

Facebook Hesap Silme

Uygulamaları kaldırdıktan sonra buraya  ve ardından Hesabımı Sil butonuna tıklayınız. Açılacak pencerede şifrenizi ve güvenlik kodunuzu girin. 14 gün içerisinde hesabınıza girmediğiniz takdirde hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak. 14 gün içerisinde kararınızı değiştirirseniz hesabınıza giriş yapmanız yeterli. Hesabınızın kalıcı olarak silinme süresi otomatik iptal edilmiş olur.

Ayrıca Facebook ile ilgili haberlerimizden olan Facebook’un Lulea veri merkezinin görüntüleri için tıklayınız.

"Instagram

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Sosyal medya hesapları nasıl silinir rehberimizda sıra Instagram’da. Instagram hesabınıza internet tarayınız üzerinden giriş yapın. Ardından hesabınızı kalıcı olarak silmek için istekte bulunun. “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” bölümünün yanındaki kutucuktan hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin.

Instagram Hesap Silme

Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra yeni bir pencere açılacak. Sizden tekrar şifre istenecek ve şifreyi yeniden girdikten sonra hesabımı kalıcı olarak kapat kısmına tıklayın. Bu işlemlerden sonra hesabınız geri dönüşü olmadan, kalıcı olarak silinmiş olacak.

"Swarm

Swarm Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Swarm, ilk olarak 5 Mayıs 2014 tarihinde iOS ile Android’e uygun olarak, kullanıcıların nerede olduklarını paylaşması için yayınlanan bir uygulama. Daha sonra sosyal alanlar hakkında yorum yazma, puanlama gibi özellikleri geldi ve popülerliği bir hayli arttı. Peki Swarm hesabını silmek için ne yapmalı?

Swarm Hesap Silme

  • Bilgisayarınızın internet tarayıcısından Fourshquare giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra buradan‘ten hesap silme sayfasını açın.
  • Siteye Swarm bilgilerinizle giriş yapın.
  • Daha sonra, açılan sayfada “Foursquare ve Swarm’dan neden ayrılıyorsun?” sorusuna cevabı verin.
  • Sayfanın altında bulunan “Delete Account” butonuna tıklayın.

Hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız.

About Author

Leave A Reply