Seyahat İçin Fotoğraf Makinesi

0
Showing 3 of 10

Panasonic Lumix DMC-ZS100

Panasonic Lumix DMC-ZS100

Panasonic Lumix DMC-ZS100

Panasonic Lumix DMC-ZS100, 25-250mm eşdeğer lensi, tipik süper zoom fotoğraf makinelerinden çok daha küçük bir gövdeye sahip. Panasonic’in en son AF sistemini de içeren DMC-ZS100 4K video kaydı yapabiliyor. Fotoğraf makinesinin dokunmatik ekrana sahip olduğunu da belirtelim.

ZS100, bir kot pantolon cebine geçirebilmeniz boyutta küçüktür. Metal gövdesi sağlam, kaygan bir yüzeye sahip ve gövde üzerinde herhangi bir tutamağa sahip değil. Fotoğraf makinesinin 3″ LCD ekranı, işlevsellik yönünden başarılı dokunmatik özelliklere sahip. EVF çekim özelliği, bir odak noktası seçmek için dokunmatik ekranın kullanılmasına izin veriyor. Hem fiziksel hem de ekran kontrollerini özelleştirmek çok kolay. Bu nedenle de zamandan tasarruf edilebiliyor.

ZS100’de, Panasonic’in geliştirdiği en yeni otofokus sistemini kullanılmakta. Hızlı fokus ölçümü yapan cihaz şaşırtıcı derecede iyi konu takibi sunuyor. Yüz takibi ile sürekli AF’de de çok iyi. Şarj başına 300 çekim, pil ömrü açısından sınıfının ortalamasında.

Bu gövdenin görüntü kalitesi açısından ince birkaç detayı var. JPEG sonuçları oldukça sıkıcı renklere sahip ve doku detayı güçlü gürültü gidericinin kurbanı olabilir. Bu sorun yumuşak sonuç veren objektifi ile de telafi edilemiyor. Fakat ZS100 ile RAW sonuçları çok daha tatminkar sonuçlar verebiliyor. Her şeye rağmen boyutuna göre tercih edilebilecek fotoğraf makineleri arasında olabilir.

Maksimum 100 Mbps ile 30p 4K / UHD video kayıt yeteneği olan Panasonic Lumix DMC-ZS100 full HD’de 60p opsiyonu sunuyor. 5 eksenli görüntü sabitleme sistemi çok ekstrem ortamların dışında fazlasıyla başarılı. Cihaz üzerinde mikrofon girişi yok. Yanı sıra pozlama üzerinde tam kontrol sağlanabiliyor. Bu tür fotoğraf makinesi için güzel bir detay.

Showing 3 of 10
Share.

About Author

Leave A Reply