Samsung Hangi Ülkenin Markası?

0

Samsung hangi ülkenin markası dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk ülke Güney Kore. Birçok şirketin birleşmesinden oluşan büyük bir işletme olan Samsung’un en önemli ve dünya çapında tanınanı ise Samsung Electronics şirketidir. Samsung Electronics, Güney Kore ülkesinde kurulan bir şirket olduğundan doğal olarak bu ülkenin markası olarak bilinmektedir.

Samsung ürünleri kullanan birçok kişinin bu markanın hangi ülkeye ait olduğu hakkında tam olarak bilgisi olmayabiliyor. Samsung hangi ülkenin diye sorduğunuz zaman size Güney Kore diyeceklerdir. Samsung özellikle teknoloji ve patent alanlarında ABD başta olmak üzere Avrupa çapında birçok ödülün sahibi konumunda. Elektronik başta olmak üzere bilgisayar, televizyon, telefon, tıp ve uzay araştırmalarında öncü faaliyetlerle başı çeken firma, kendi ülkesi olan Güney Kore’de uydu üretiminde neredeyse rakipsiz.

Birçok alanda iddialı ürünler ile karşımıza çıkan Samsung, iletişim alanında da çıkardığı son teknolojik cep telefonları ile başı çekmekte. ARGE yatırımlarına verdiği önem sonucu cep telefonlarında tüketicilerinin isteklerini belirleyerek onların talepleri doğrultusunda son teknolojik telefonları üretip uygun bir fiyata piyasaya sunması bu markayı cep telefonu piyasasında başı çeken markalardan yaptı.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Samsung, dünya çapında IBM’den sonra en çok patent alan ikinci şirket olma unvanını da elinde tutuyor. Güney Kore dışında, Hindistan, Vietnam, Çin, Endonezya, Brezilya gibi ülkelerde de üretim yapan firma, güçlü bir işletme olarak kendini göstermekte.

Özellikle Samsung telefonu kullanan fanatiklere, Samsung hangi ülkenin diye bir soru yönelttiğiniz zaman size ayrıntılı bilgi verecekleri kesin. Apple ve diğer tanınmış telefon markalarını hem üretimde hem de satış rakamlarında geride bırakan Samsung, cep telefonu pazarında liderlik koltuğunu kimseye bırakmayacağa benziyor.

About Author

Leave A Reply