Samsung Hangi Ülkenin Markası?

0

Samsung hangi ülkenin markası dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk ülke Güney Kore. Birçok şirketin birleşmesinden oluşan büyük bir işletme olan Samsung’un en önemli ve dünya çapında tanınanı ise Samsung Electronics şirketidir. Samsung Electronics, Güney Kore ülkesinde kurulan bir şirket olduğundan doğal olarak bu ülkenin markası olarak bilinmektedir.

Samsung ürünleri kullanan birçok kişinin bu markanın hangi ülkeye ait olduğu hakkında tam olarak bilgisi olmayabiliyor. Samsung hangi ülkenin markası diye sorduğunuz zaman size Güney Kore diyeceklerdir. Samsung özellikle teknoloji ve patent alanlarında ABD başta olmak üzere Avrupa çapında birçok ödülün sahibi konumunda. Elektronik başta olmak üzere bilgisayar, televizyon, telefon, otomotiv sanayi, tıp ve uzay araştırmalarında öncü faaliyetler ile başı çeken firma, kendi ülkesi olan Güney Kore’de uydu üretiminde neredeyse rakipsiz.

Birçok alanda iddialı ürünler ile karşımıza çıkan Samsung, iletişim alanında da çıkardığı son teknolojik cep telefonları ile başı çekmekte. ARGE yatırımlarına verdiği önem sonucu cep telefonlarında tüketicilerinin isteklerini belirleyerek onların talepleri doğrultusunda son teknolojik telefonları üretip uygun bir fiyata piyasaya sunması bu markayı cep telefonu piyasasında başı çeken markalardan yaptı.

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Dünya çapında IBM şirketinden sonra en çok patent alan ikinci şirket olma unvanını da elinde buran Samsung, sadece Güney Kore’de değil Hindistan, Vietnam, Çin, Endonezya, Brezilya gibi ülkelerde de cep telefonları üretimi yapan şirketleri ile güçlü bir işletme olarak kendisini göstermekte.

Özellikle Samsung telefonu kullanan fanatiklere Samsung hangi ülkenin markası diye bir soru yönelttiğiniz zaman size ayrıntılı bilgi verecekleri kesin. Apple ve diğer tanınmış telefon markalarını hem üretimde hem de satış rakamlarında geride bırakan Samsung, cep telefonu pazarında liderlik koltuğunu kimseye bırakmayacağa benziyor.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın