Sağlığa Adım At: Adım Sayar Uygulaması

0

Adım Sayar ve benzeri uygulamalar mutlaka her akıllı telefonda bulunmalı. Fakat Adım Sayar uygulaması bir adım önce çıkıyor. Öyle ki doğru veya doğruya birebir yakın ölçümü yapan sayılı uygulamalardan biri. Ayrıca istatistik tutma özelliği sayesinde kendi gelişiminizi de kolayca takip edebilirsiniz. Bunun yanında su içme hatırlatıcı özelliği de uygulamanın kullanılabilirliğini arttırıyor.

Sağlığa Adım At

Sağlıklı yaşamanın en önemli unsurlarından biri hareket etmekten geçiyor. Hareketin olduğu yerde sağlık ve zindelik olur. Bu sebeple günlük belli bir miktarda belli egzersizler dahil olmak üzere hareket etmek sağlığımız açısından oldukça önemli. Yürüyüş ise yapılması en kolay egzersiz. Her gün hepimiz bir yerlere yürüme tela3şındayız. Bu telaştan egzersiz çıkartarak sağlıklı yaşamak belki de yapacağımız en mantıklı hareketlerden. Bu yolda Adım Sayar gibi yardımcılar işimizi oldukça kolaylaştırıyor.

Bırakın Adımlarınızı Adım Sayar Saysın

Adım Sayar uygulamasının bana göre en iyi özelliklerinden birisi basit bir arayüze sahip olması. Diğer programlar gibi uzaya uydu gönderme işleviyle asıl amacından sapmış değil. Cebinizde veya elinizde belli hareketleri yaptığınız sürece hatasıza yakın adım ölçümü yapıyor. Kullanım tecrübem sonucu yanılma payının oldukça az olduğunu gördüm. Bunun yanında su hatırlatma özelliği de Adım Sayar’a ekstra işlevsellik katıyor.

İstatistiklerle Sağlıklı Kalın

Adım Sayar üzerinden istatistik tutmak oldukça kolay. Tuttuğunuz istatistikler size gelişiminiz hakkında veya hedefinize olan çalışmanız hakkında bilgi verir. Günlük attığınız adım miktarını, yürüdüğünüz mesafeyi ve süreyi göstermesinin yanı sıra bu bilgiler aracılığıyla kalori hesabı yapıyor. Yani kalem kalem kalori hesabı yapmaktan sizi kurtarıyor ve kaç kalori yaktığınızı görebiliyorsunuz.

Günlük belirlediğiniz hedefin dışında belli kalorilerde uygulamanın derecelerini kazanıyorsunuz. Bu da motivasyon açısından sizi mental olarak bir adım ileri götürüyor. Adım Sayar kullanırken telefonunuzun cepte olması ölçümlerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Buna dikkat ederseniz doğru ölçümler ile hesaplamalarınızı doğru yapabilirsiniz. Uygulamanın şu anlık için sadece Android sürümü var.

About Author

Leave A Reply