Retina Ekranlı MacBook Air Tanıtıldı

0

Retina Ekranlı MacBook Air Tanıtıldı

Retina ekranlı MacBook Air tanıtıldı. Retina ekrana kavuşan MacBook Air yenilenen tasarımı ile birlikte MacBook Pro’lara oldukça benzer. 4 milyon piksel barındıran yeni ekran  13.3 inc boyutunda ve bir önceki nesle göre %48 daha fazla renk barındırıyor. Touch ID kavuşan cihaz Mac’inizi parmak izinizle açmanıza olanak sağlıyor. Dosyalarınızıda Touch ID ile koruma altına alabilirsiniz.

Apple T2 Security Chip ile gelen MacBook Air cihazınızın güvenliğini bir üst seviyeye taşıyor. Yenilenen klavye tasarımı ile kelebek tipi mekanizmayla yazı yazmak oldukça hızlı ve kolay. Eski nesile göre Force Touch Trackpad %20 daha büyük olan cihaz alışık olduğumuz parmak haraketlerini daha kolay yapmanızı sağlıyor.

1.25 kg ağırlığında olan yeni MacBook Air 15.6 mm kalınlığında. 16 GB’a kadar ram kapasitesi sunan cihaz İntel’in 8.nesil i5 işlemcisi ile birlikte geliyor. 12 saat kullanım ömrü sunan MacBook Air performans artışı sağlarken kullanım süresini korumuş durumda.

4 adet USB-C ile gelen cihaz MacBook Prolarda görmüş olduğumuz bağlantı özelliklerine sahip. Hoparlörlerde 2 kat daha fazla bas sunan cihaz bir önceki nesle göre %25 daha fazla ses sunuyor.

Sonunda çok beklenen retina ekranlı MacBook Air tanıtıldı. Tanıldığı andan itibaren çok fazla ilgi gören Macbook Air, kuşkusuz ki son senelerin en gözde cihazı olacak.

Çevreci Apple

Çevreci Apple, topraktan hiç yeni alüminyum çıkarmadan elde edilen Apple tasarımı yeni alaşım, geri kazanıldıktan sonra atom düzeyine kadar yeniden işlenen alüminyum talaşları yeniden kullanılmak için yeniden tasarlandı. Yaptığı çalışmalar sonucunda, bugüne kadar üretilen  en çevreci Mac ortaya çıktı.

Apple Türkiye fiyatları açıklanan cihaz 9.199,00 TL başlıyor.

Sonunda retina ekranlı MacBook Air tanıtıldı. Bu tarz ve güncel haberler için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Yorum