PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

0

PS4 oyunları PS4 Pro’ya nasıl aktarılır? Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 4 Pro’ya geçiş yapmak isteyen Playstation 4 kullanıcılarının kafalarında oluşan en büyük soru işareti, indirdikleri oyunları yeni konsola nasıl aktaracakları. Bunu düşünen Sony, PS4 oyunlarının PS4 Pro’ya kolayca aktarılabilmesine imkanı tanıyor. Gelin, şimdi PS4 oyunları PS4 Pro’ya nasıl aktarılır sorusunu hep birlikte cevaplayalım.

PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Aktarma

Harddisk ile aktarım yapılmak istenildiğinde USB bağlantısının yavaş kalması oldukça uzun bekleme sürelerine neden olabiliyor. Bu nedenle PS4’ten PS4 Pro’ya geçiş için en sağlıklı yöntem Ethernet kablosu kullanmak.

  • İlk olarak her iki konsolda kendi PSN hesabınız ile oturum açın.
  • Ethernet kablosu PS4 Pro’ya takılı haldeyken, PSN hesabınızdan Ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünü açtıktan sonra, Sistem bölümüne geçiş yapın.

Sistem bölümü altında yer alan Verileri Başka PS4 Sisteminden Aktar seçeneğine tıklayın. Verilerin aktarımını onayladığınızda PS4 Pro’nun açık olup olmadığına dair bir uyarının yapıldığı ekran gelecek.

PS4’ün aktif olduğunu gördükten sonra İleri butonuna tıklayarak işleme devam edin. Bu aşamadan sonra PS4’ü arama işlemi başlayacak. PS4 bulunduktan sonra sizden 1 saniyeliğine PS4’ün güç düğmesine basmanız istenecek.

Bu adımı tamamladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan son onayı vererek PS4 Oyunları PS4 Pro’ya nasıl aktarılır sorusuna cevap bulmuş olacaksınız.

About Author

Leave A Reply