POS Makinesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

0

POS makinesi başvurusu için gerekli evraklar neler? Kağıt para kullanımının her geçen gün azaldığı günümüzde, birçok insanın cebinde birden fazla kredi kartı bulunuyor. Bu nedenle POS makineleri çağımızın vazgeçilmez cihazları arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere bir işletmenin kredi kartı ile hizmet verebilmesi için POS cihazına sahip olması gerekiyor.

Bizde POS makinesi nasıl alınır sorusuna sizler için cevap vereceğiz. POS makinesi sahibi olmak isteyen şirketlerin herhangi bir banka ile anlaşması gerekirken, bankalara göre şartlar zorlaşabiliyor.

POS Makinesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

POS Makinesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  • Kimlik ve kimlik fotokopisi (İşletmenin başka ortağı varsa, onlarında kimlikleri)
  • İşletmenin bulunduğu yeri teyit için ikamet belgesi
  • İşletme ruhsatı
  • İşletme vergi levhası
  • Başvuran kişinin adına işletmeye ait olan bir fatura (internet, elektrik, su, doğal gaz vs.)
  • İşletmenin imza beyannamesi

Bankalar tarafından talep edilen belgeler genelde bunlar oluyor. Tabi, durum bankadan bankaya değişebiliyor ve sizden ekstra belgeler istenebiliyor. O nedenle işlemleri en hızlı şekilde halledebilmek için bunları hazır edin ve bankanızı ek belge isteyip istemediklerini sorun.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise POS makinelerinin demirbaş listesine kayıt edilemeyeceğidir. Bankalar bu makineleri sizlere sözleşmeli olarak vermekte ve sözleşme bitiminde tekrar bankaya teslim etmeniz zorunlu kılınmaktadır.

Bu nedenle bankanın verdiği POS makinesine gözünüz gibi bakmanız gerekiyor.

About Author

Leave A Reply