PentaxTurk Boyun Askısı

2

PentaxTurk Boyun Askısı

PentaxTurk Boyun Askısı, Yöneticiliğine devam ettiğimiz dost sitemiz PentaxTurk için kendi adıyla güzel bir aksesuar yapmak istedik. T-shirt, bardak yada şapka gibi değil. Herkesin aktif kullanabileceği fakat daha özgün bir şey olmalıydı. Peki boyun askısı nasıl olabilirdi? Günlerce piyasa araştırması yaptık. Çin, Fransa, İtalya firmalarıyla görüştük. Türkiye’de de firmalarla görüştük. Olası adetler, maliyet fiyatları, satış fiyatları, firmalar, sponsorlar, kargo firmaları… Evet bizim de başımız döndü. 🙂 Sonrasında Türkiye’de bize sponsor olabilecek firmalarla görüştük. Süreç sonunda elimizde 1000’den çok daha fazla yazışma dökümanı oldu. Hangi seçenek bizler için en iyisiydi? Tartıştık ve neticeye vardık. Bu boyun askısı projesi sadece %100 PentaxTurk Boyun Askısı sermayesi ile hayata geçmeli.

Ve gün geldi, aklımızda olan bu projeyi 16 Mart 2013 akşamı ile üyelere duyurduk. Şartları kısa ama net, şeffaf şekilde anlattık. Geri dönüşler fazlasıyla tatmin edici oldu ki sonunda 75 adet boyun askısı satıldığı zaman projeyi hayata geçirme kararı aldık. 75 adet de oldu ve proje hayata geçti. Ürünler geldi, dağıttık, kullandık… eskitenler de oldu. Taraftar topluluğu olarak iz bırakacak güzel bir projeyi hayata geçirmeyi ayrıcalık olarak görüyoruz.

Çünkü bu proje elbette mali yük getirdi fakat mali yükten ziyade güzel manevi duygular getirdi. Kar amacı gütmeyen bir projede özveri ile çalışan bir ekip oldu. Boyun askısı kullanmayan üyelerin destek amacıyla boyun askısı satın alması oldu. Yada boyun askısı satın alıp Instagram gibi sosyal medya hesaplarında heyecanla paylaşanlar oldu. Tüm bu davranışların anlamı çok büyük.

Bu nedenle boyun askısı projesine verdiğimiz önem aradan 3 yıl geçmiş olmasına rağmen hiç azalmadı. Ve hatta bu nedenle konu ile ilgili bir haber yayınlamak istedik. Her Pentaxian bu projenin ne kadar zor şartlar altında, ne kadar güzel manevi değerlerle yapıldığını bilmeli. Dahası bu projede paydaş olabilmek için hala geç değil. Her Pentaxian bu projeye desteğini devam ettirmeli. Nasıl destek olunabilir? 1 adet satın alarak destek olunabilir. Satın alınan boyun askısı sosyal medyada paylaşarak da destek olunabilir. Yada arkadaşlarımızın satın almasını sağlayarak projeye destek devam ettirilebilir. Bu güzel projeyi hayata geçirdiğimiz için pişman asla değiliz. Fakat PentaxTurk Boyun Askısı‘nın ekonomik olarak hala zararda olduğunun altını çizmeli. Bu zararı düzeltmek hala Pentaxian’ların elinde…

PentaxTurk Boyun Askısı

About Author

2 yorum

Leave A Reply