OnePlus 5G ile İlgili Beklenen Açıklamayı Yaptı

0

5G teknolojisi konusundaki rekabet giderek artarken, Çinli teknoloji şirketi OnePlus, 5G destekli telefonunu önümüzdeki hafta tanıtacağını açıkladı. Snapdragon 855 işlemcisi ile desteklenecek olan yeni OnePlus modeli Snapdragon X50 5G modemine sahip. 5G destekli bu yeni modelin Barselona’daki mobil fuarında tanıtılması planlanıyor.

5G ile 4G Arasındaki Fiyat Farkı

Şirketin kurucusu ve CEO’su Pete Lau ise ismi belirlenmeyen bu modelin görüntüsünün yayınlanmasına izin verdi. Bir tercüman aracılığı ile mobil haber sitesi ile röportaj yapan Lau, yeni cihazın 2019 yılının ikinci çeyreğinde hazır olacağını açıkladı. Yaptığı açıklamada ise:

Önceliğimiz ABD pazarı. 5G destekleyen teknolojinin de ilk olarak ABD’de tamamlanmasını bekliyoruz.

5G destekli bu modelin yılın ilk yarısında piyasaya sürülen OnePlus 7’den çok farklı olmayacağı da Lau tarafından açıklandı. Lau’ya göre ise 4G ve 5G destekli cihazlar arasında büyük farklar bulunmuyor. 4G destekli One Plus 7 modeli ile 5G destekli cihaz arasında ise fiyat farkının olacağı aşikar. 5G teknolojisinin 4G’ye oranla 20 kat daha hızlı veri indirmeye sahip olacağı düşünülüyor.

OnePlus 5G Açıklaması

OnePlus 5G Açıklaması

Lau kendi şirketinin ABD’li T-Mobile ile yaptıkları ortaklıktan çok mutlu olduklarını belirtti. OnePlus 7 modelinde bu firma ile ortak hareket edilmişti. Şirket 2014 yılında kurulmasının ardından büyük yol kat etti. Araştırma şirketi tarafından yayınlanan bir rapora göre, OnePlus firması ABD’nin en popüler 5. telefon şirketi. Firmanın pazarlama stratejisi ise düşük fiyatlı fakat etkili telefonlar üretmeye dayanıyor.

5G konusunda rekabet tüm hızıyla devam ederken Samsung‘ın yeni cihazı Galaxy S10 ile birlikte ilk 5G destekli premium cihazın piyasaya çıkması bekleniyor. 5G destekli iPhone cihazlarının ise 2020 yılından önce gelmesi beklenmiyor.

About Author

Leave A Reply