Olimpos Nerede? Olimpos Nasıl Gidilir?

0

Olimpos nerede sorusu son zamanlarda sıkça sorular sorular arasında oldu. Türkiye’nin doğa ile iç içe ve sade konaklama imkanları sunan nadir bölgelerinden biri Olimpos. Özellikle şehir hayatından bunalıp temiz hava eşliğinde huzurlu vakit geçirmek isteyenler için ideal bir tatil yeri. Yalnızca doğa severlere değil genç, yaşlı, bireysel ya da aile seyahatlerine de hitap eden Olimpos’u yakından bakmakta fayda var.

Olimpos Nerede?

Olimpos, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olup, Kaş – Kemer yolu üzerinde, Kemer’e 30 kilometre uzaklıkta yer almakta.

  • Olimpos – İstanbul arası 700 km
  • Olimpos – Ankara arası 550 km
  • Olimpos – İzmir arası  518 km mesafede.

Bey Dağları’nın güneyinde, Kemer’in ise güney batısında bulunan Olimpos’a adeta despot bir Akdeniz iklimi hakim. Burada tipik bir Akdeniz şehrinin tüm detaylarını görülebilir. Yazın kemikleri ısıtan yoğun bir sıcak, kışın ise sürekli yağış mevcut.

Olimpos, Antalya merkezine uzak gibi görünse de aslında arada 80 kilometrelik bir uzaklık var. Ve çoğu zaman Antalya’dan Olimpos’a ulaşım, 1 saatten kısa sürüyor. Ancak yollarının bol virajlı olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini ayrıca belirtmek gerek. Antalya merkezden Olimpos’a ulaşımın, geçmiş yıllara nazaran giderek geliştiğini ve sıklaştığı söylenebilir. Neredeyse her saat bulunan otobüslerin yanı sıra, havaalanından servis araçlarının da sağladığı avantajla, artık hava yolu ulaşımını kullanarak da Olimpos’a gitmek mümkün.

Bu içerik Olimpos nerede merak edenler için hazırlandı. Ancak bunun yanı sıra, Olimpos’a nasıl gidilir, Olimpos’ta ne yenir vb. bölge hakkında pek çok soruya yanıt niteliğindeki diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

About Author

Leave A Reply