Olimpos Nerede? Olimpos Nasıl Gidilir?

0

Olimpos nerede sorusu son zamanlarda sıkça sorular sorular arasında oldu. Türkiye’nin doğa ile iç içe ve sade konaklama imkanları sunan nadir bölgelerinden biri Olimpos. Özellikle şehir hayatından bunalıp temiz hava eşliğinde huzurlu vakit geçirmek isteyenler için ideal bir tatil yeri. Yalnızca doğa severlere değil genç, yaşlı, bireysel ya da aile seyahatlerine de hitap eden Olimpos’u siz de merak ediyorsanız, buyurun bakalım.

Olimpos Nerede?

Olimpos, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olup, Kaş – Kemer yolu üzerinde, Kemer’e 30 kilometre uzaklıkta yer almakta.

  • Olimpos – İstanbul arası 700 km
  • Olimpos – Ankara arası 550 km
  • Olimpos – İzmir arası  518 km mesafede.

Bey Dağları’nın güneyinde, Kemer’in ise güney batısında bulunan Olimpos’a adeta despot bir Akdeniz iklimi hakim. Burada tipik bir Akdeniz şehrinin tüm detaylarını görebilirsiniz. Yazın kemiklerinizi ısıtan yoğun bir sıcak, kışın ise sürekli yağış.

Olimpos, Antalya merkezine uzak gibi görünse de aslında arada 80 kilometrelik bir uzaklık var. Ve çoğu zaman Antalya’dan Olimpos’a ulaşım, 1 saatten kısa sürüyor. Ancak yollarının bol virajlı olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini ayrıca belirtmek gerek. Antalya merkezden Olimpos’a ulaşımın, geçmiş yıllara nazaran giderek geliştiğini ve sıklaştığını söyleyebiliriz. Neredeyse her saat bulabileceğiniz otobüslerin yanı sıra, havaalanından servis araçlarının sağladığı avantajla, artık hava yolu ulaşımını kullanarak da Olimpos’a gidebilirsiniz.

Bu yazımızı Olimpos nerede merak edenler için hazırladık. Ancak bu içeriğimizin yanı sıra, Olimpos’a nasıl gidilir, Olimpos’ta ne yenir vb. bölge hakkında pek çok soruya yanıt niteliğindeki diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

About Author

Efe

Leave A Reply