Olimpos Nasıl Gidilir?

0

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Olimpos’un Kumluca’ya uzaklığı yaklaşık 40 dakika, Antalya’ya uzaklığı ise 85 km. Doğal güzellikleriyle insana huzur veren Olimpos, şehir hayatından uzak tatil yapmak isteyenlerin tek adresi. Olimpos nasıl gidilir diye düşünüyorsanız, aslında bu konuda pek çok alternatif mevcut. Bu nedenle Olimpos’a nasıl gideceğinize karar vermeden önce yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Olimpos Nasıl Gidilir?

Olimpos’un nereye ne kadar uzak olduğu bilgisi oraya ulaşım şeklinizi de etkileyeceğinden, yazımıza bu bilgiyle başlayalım.

  • Antalya – Olimpos arası 85 km
  • Kemer – Olimpos arası 39 km
  • Marmaris – Olimpos arası 327 km
  • Bodrum – Olimpos arası 430 km
  • Fethiye – Olimpos arası 200 km
  • İzmir – Olimpos arası 522 km
  • İstanbul – Olimpos arası 722 km
  • Ankara – Olimpos arası 550 km

Şimdi Olimpos nasıl gidilir seçeneklerini detaylarıyla inceleyebiliriz.

Olimpos’a Uçak ile Ulaşım

Antalya Havaalanı’ndan yaklaşık 97 km uzaklıkta olan Olimpos’a ulaşmak mümkün. Havaalanından servis veya otobüs ile Antalya otogarına geçerek, oradan otobüs ile Olimpos’a gidebilir ya da havaalanının özel transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olimpos’a Özel Araç ile Ulaşım

Aracım var ve Olimpos nasıl gidilir diye düşünenler… İzmir, Aydın, Muğla, Bodrum, Marmaris yönünden geliyorsanız Kaş – Finike – Kumluca güzergahını takip etmelisiniz. Kumluca’yı geçtikten sonra Olimpos tabelası karşınıza çıkacak. Olimpos yol ayrımından sağa, sahile doğru yokuş aşağı inerseniz hem yol boyu ormanın temiz havasını içinize çekecek hem de 11 km sonra Olimpos’a varmış olacaksınız.

Antalya’dan özel araçla gelenler, Kumluca kara yolundan Kemer istikametine doğru gitmeli. Ankara, İstanbul, Konya, Isparta yönünden gelenlerin, Kemer yolunu takip edip daha sonra Kumluca – Finike – Kaş yönüne doğru gitmeleri gerekir. Kemer’den 28 km sonra, önce Çıralı sonra Olimpos tabelası mevcut. Çıralı plajını ve Yanartaş’ı görmek isteyenlerin Çıralı yolunu kullanması gerekirken, Olimpos Ören Yeri ve plajına gitmek isteyenlerin Olimpos sapağından sahile doğru inen yolu takip etmesi gerekir.

Olimpos’a Otobüs ile Ulaşım

Aracı olmayanlar için Olimpos nasıl gidilir? Aracı olmayanlar, Antalya Otogarı’ndan kalkan Kumluca – Finike – Kaş – Fethiye yönlü minibüslerle 15 liraya Olimpos kavşağına gidebilir, buradan da Likya Olimpos tur minibüsleri ile 20 dakikada Olimpos’a ulaşabilir. Ya da pansiyona önceden yapılmış bir rezervasyon varsa, onların da ulaşım hizmetinden yararlanabilir.

Olimpos Nasıl Gidilir?

Olimpos Nasıl Gidilir?

About Author

Leave A Reply