Antalya Olimpos Ulaşım | Havaalanı Otogar Ulaşım

0

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Olimpos, yöresindeki merkezi tatil beldeleri sayesinde kolay ulaşılabilir durumda. Kalkan, Kemer ve Kaş’ı birbirine bağlayan yolda ve Kemer’in sadece 29 kilometre batısında bulunan Olimpos ulaşım konusunda da epey araştırılmakta. Bu nedenle Olimpos’ta:

  • Servis ve minibüsler,
  • Taksi,
  • Ulaşım uygulamalar,
  • aracılığıyla seyahat ediliyor denebilir.

Antalya otogarında pek çok ulaşım hizmeti mevcut. Özellikle Olimpos ulaşım konusunda Kumluca Seyahat, ziyaretçilere epey kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda Kumluca Çiçek Tur ve belediyenin tahsis ettiği minibüsler de gün boyunca hizmet veriyor. Olimpos’a seferlerin, yolcu durumuna(sayısına) göre iptal edilebildiğini bilmekte fayda var.

Antalya – Olimpos arası ortalama 85 kilometre olup yolculuk 1,5 saat sürmekte. Olimpos’a daha yakın bir noktadan yol çıktığınızda, ulaşım ücretleri de değişiklik göstermekte.

Gece ulaşım ihtiyacı duyulduğunda devreye taksiler giriyor. Ancak şehirlere göre tarifelerin değişiklik gösterdiğini ve bazı taksicilerin dostane olmayan tutumlara bürünebildiklerini de eklemek gerek. Bu olumsuzluklardan kaçınmak üzere BiTaksi uygulamasını kullanmak, Olimpos ulaşım konusunda güvenliği garantiler.

Olimpos’ta uzun süre kalmayı düşünenler için araç kiralama seçeneği de mevcut. Böylece ulaşımda sıkıntı yaşanmaz. Günlük 75 TL’den başlayan fiyatlarla araç kiralanabiliyor, istenilen yerden alınıp gün sonunda istenilen yerde bırakılabiliyor.

Olimpos ulaşım konusunda karşılaşılabilecek olası bir soruna, Moovit adlı uygulamanın da çözüm getirdiğini eklemekte fayda var. Uygulama ile, bulunulan konuma en yakın ulaşım seçenek ve saatlerine ulaşmak mümkün.

Havaalanından Olimpos’a gitmek için ise öncelikle otogara gelmek gerek. Bunun için de havaalanından otogara giden 600 numaralı otobüs kullanılabilir ya da yine havaalanından tramvay ile otogara ulaşılabilir.

About Author

Leave A Reply