Olimpos Alışveriş | Olimpos Hediyelik Eşya

0

Olimpos alışveriş konusunda ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmakta. Ancak beldenin mağazaları bulunmadığından, alışverişi ancak küçük dükkan ve tezgahlardan yapabilirsiniz. Bu nedenle tatil dönüşü sevdiklerinize hediyelik eşya götürmek isterseniz, bölge alışverişi hakkında önceden bilgi edinmeniz faydanıza olacak.

Bilindiği üzere Akdeniz bölgesi turunçgillerle özdeşleşmiş durumda. Bölgeyi temsil eden turunçgil figürleri akla gelir. Ayrıca her tatil bölgesinde olduğu gibi, Olimpos’a özgü seramik ve ahşap ürünler, buzdolabı magnetleri ve züccaciye seçenekleri Olimpos hediyelik eşya olarak düşünülebilir. Akdeniz mutfağının da bu konuda bir seçenek olduğunu ayrıca eklemeliyiz. Şayet yanınıza hediyelik eşyadan çok bölge mutfağından yiyecekler götürmek isterseniz, Olimpos bu konuda size bonkör davranacaktır. Bölgenin önde gelen lezzetlerini sıralayacak olursak:

  • Zeytinyağı
  • Domates Civesi
  • Köle
  • Hibeş… vb

Bunların dışında yöre halkına katkıda bulunmak isterseniz el yapımı hazırladıkları salça, erişte, konserve, bal ve reçellerinden alabilirsiniz. Olimpos alışveriş konusunda özellikle festival ve şenlikler döneminde daha fazla seçenek barındırıyor. Şenliklere katılarak birbirinden farklı ve güzel hediyelik eşyaya sahip olabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply