NVIDIA GeForce GTX 1650 Ekran Kartı Geliyor

0

NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartını duyurdu. Dünyanın en önemli ekran kartı üreticilerinden NVIDIA şirketi bu yıl ilk olarak üst seviye ekran kartlarını tamamladı. Şirket şimdide bütçe odaklı ekran kartlarını kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Turing mimarisini kullanan GeForce GTX serisinin 16. serisi geliyor.

Orta Segment İçin İdeal

NVIDIA GeForce GTX 1650 adı verilen bu ekran kartı 4 GB VRAM desteğine sahip. Turing mimarisinde üretilen bu kartların ABD fiyatının 279 dolar olması bekleniyor.  GeForce GTX 1660 Ti modeli ise 229 dolardan satışa sunulmuştu. Ekran kartının GDDR6’yı temel alması bekleniyor çünkü firma son zamanlarda çıkardığı tüm kartlarında bu teknolojiyi kullanıyor.

Net olmasa da gelen bilgiler arasında NVIDIA GeForce GTX 1650’nin 1485 MHz boost clocks değerine sahip olması bekleniyor. Çekirdek sayısının ise 896 ile 1024 arasında olacağı düşünülüyor. Bu ekran kartlarının güç tüketimi ise en az 75W olacak.

ABD fiyatının 300 dolara yakın olacağını düşündüğümüzde bu ekran kartının ülkemizde en az 2000 TL olacağını söyleyebiliriz. Tabi ki bu kartın ülkemize geleceği de kesin değil.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden ve donanım aşığı bir İşletme mezunu.

Yorum Bırakın