Night Sky Uygulaması ile Gökyüzünü Keşfedin

0

Night Sky, gökyüzünü size altın tepside sunuyor. Akıllı telefon kullanmanın belki de en keyifli taraflarından bir tanesi de önceden bizim için hayal olabilecek şeylere kolay bir şekilde erişmek. Gerek oyunlar, gerek hayatımızı kolaylaştıran çeşitli uygulamalar bu hayallere bir adım daha yaklaşmamızı sağlıyor. Özellikle de derin ve ilgi çekici bir unsur olan uzay bizim keşfetmemiz gereken, hakkında bilgi sahibi olduğumuz takdirde oldukça keyifli olabilecek bir şey. Ve Night Sky tam da bu konuda devreye giriyor.

Night Sky Uygulaması Nedir?

Eski bilim-kurgu okurları ve izleyicileri iyi bilir. Yüksek teknolojili gözlüklerle etrafa baktığınızda cisimler ve kişiler hakkında bilgi sahibi olabiliyordunuz. Uygulama aynı şekilde uzayı keşfetmenizi sağlıyor. Ayrıca bir hayal olmanın ötesinde tam anlamıyla gerçek. Tek yapmanız gereken bir gece vakti Night Sky uygulamasını açarak kamerasını gökyüzüne doğrultmak ve istediğiniz yöne doğru hareket ettirmek. Bu uygulamayla birlikte gökyüzünde bulunan uyduları, takım yıldızlarını ve daha ilgi çekici olacağını düşündüğüm Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yerini görebilir, hakkında bilgi alabilirsiniz.

Night Sky İle Uzaya Dokunun

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi uzay oldukça ilgi çekici ve keşfedilmesi keyifli bir unsurdur. Bu yüzden o bilinmezliği keşfetmek, keşifler hakkında bilgi sahibi olmak birçok insanın en büyük isteklerinden birisi. Night Sky ile telefonunuzun kamerasını kullanarak uzayda dolaşan cisimler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca canlı tur özelliği de uygulamayı ilgi çekici kılan bir başka özellik.

Uygulamanın belki de tek kötü özelliği sadece iOS platformunda bulunması. Şimdilik Android kullanıcıları bu büyülü uygulamayı keşfedemiyor olsa da kullanıcıları için oldukça ilgi çekici özellikler barındıran bir uygulama olduğunu belirtmek isterim. Bu uygulamayı gökyüzü kılavuzu olarak da tanımlayabilirim. Bir iOS cihaz kullanıyorsanız ve bilim-kurgu ile ilgileniyorsanız sizin için mükemmel bir uygulama. Yalnızca gökyüzünü incelemekle kalmayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

‎Night Sky
Price: Free+

Yazar

Yorum