Need for Speed Payback Sistem Gereksinimleri [PC]

0

Need for Speed Payback sistem gereksinimleri hakkında bilgi vermeden önce, oyunun EA Games’in 26 yıllık bir araba yarışı serisi olduğunu belirtmek gerek. Bu serinin ilk oyunu 1994 yılında piyasaya sürülmüştü ve bu seri daha sonra da oyun severlere yeni oyunlarla muhteşem bir hız ve adrenalin deneyimi yaşatmaya devam etti.

Ghost Games tarafından geliştirilen serinin 10 Kasım 2017 yılında yayımlanan oyunu Need for Speed Payback de bu hız deneyimini PC, PS4 ve XBOX platformlarında devam ettiriyor. Frostbite 3 oyun motoruyla geliştirilen Need for Speed Payback sistem gereksinimleri oyun çıktığından bu yana merak konusu oldu. Oyunun istenen sistem gereksinimleri şu şekilde:
Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 Bit
 • İşlemci: Intel i3 6300 / AMD FX 8150
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 750 Ti / AMD Radeon™ HD 7850
 • RAM: 6 GB
 • Depolama Alanı: 30 GB
 • Çözünürlük: 1280 x 720 – 30 FPS

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 Bit
 • İşlemci: Intel i5 4690K / AMD FX 8350
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 1060 6 GB / AMD Radeon™ RX 480 4 GB
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Alanı: 30 GB
 • Çözünürlük: 1920 x 1080 – 60 FPS

Need for Speed Payback sistem gereksinimleri bu şekilde. Olası sorunlar ve çözüm yöntemleri için aşağıdaki adımlar uygulanmalı.

Açılmıyor Sorunu

Need for Speed Payback sistem gereksinimleri tam ve oyun açılmıyor ise öncelikle bilgisayarda yüklü olan Origin’in sürümünün güncel olup olmadığı kontrol edilmeli. Daha sonra bilgisayara sırasıyla güncel ekran kartı sürücüsü ve Microsoft DirectX’in güncel sürümü yüklenmeli. Eğer bunlar işe yaramıyor ve açılmama sorunu devam ediyorsa aşağıdaki yöntem denenmeli.

Oyunların açılmama sorunlarında, bilgisayarda mutlaka temiz bir ön yükleme yapılmalı. Temiz ve güvenli bir ön yükleme, oyunların içeriğinin yüklenmesi ve çalıştırılmasındaki sorunlarda yardımcı olabilir. Çünkü arka planda çalışan diğer programlar veya hizmetler, oyun ile çakışıyor ve oyunu başlatmakta sıkıntı yaratıyor olabilir. Bu da oyunun devre dışı kalmasına yol açabilir.

Windows 10 için temiz ön yükleme şu şekilde yapılır:

 1. Başlat menüsüne tıklanmalı ve arama kutucuğuna msconfig komutu girilmeli.
 2. Bu komut Sistem Yapılandırma penceresini açacak.
 3. Açılan pencereden Hizmetler sekmesi seçilmeli.
 4. Ardından pencerenin sol alt kısmından Tüm Microsoft hizmetlerini Gizle kutucuğu seçilmeli.
 5. Son olarak ise Tümünü Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklanmalı ve bilgisayar yeniden başlatılmalı.

Nasıl İndirilir?

Need for Speed Payback, EA Games şirketinin oyun platformu olan Origin‘den satın alınabilir. Oyun orijinal olarak alındığında, EA Games tarafından her türlü sorun için oyun desteği sağlanıyor. EA Games tarafından yayımlanan son güncellemeler de orijinal oyun için yayımlanıyor. Yani oyun içi hataların çözümü, bugların düzeltilmesi ve yeni oyun modlarının eklenmesi gibi güncellemeler için mutlaka orijinal oyun alınmalı.

Oyunu yasal olmayan yolları (torrent oyun siteleri) kullanarak indirmek de mümkün. Ancak bu sürümlerde bir sorunla karşılaşıldığında herhangi bir destek bulunmuyor. Yalnızca internet sitelerinde sunulan yöntemler denenerek sorunlar çözülebiliyor.

Türkçe Yama

Need for Speed Payback, oyuncuları hikayesiyle kendine bağlayan bir oyun. Ve çoğu yarış oyunu için gereksiz gibi görünen Türkçe yama, oyunu çok daha eğlenceli hale getiriyor. Kurulum için, Türkçe yama dosyasının açılması ve yükleme esnasında oyunun kurulu olduğu dosyanın seçilmesi yeterli. Need for Speed Payback Türkçe yama bağlantısı ile indirilebilir.

 

About Author

Leave A Reply