Makale Yazarlığı Nedir? Makale Yazarlığı İş İlanları

0

Günümüzde çalışmak isteyen kişiler, hürriyetinin kısıtlanmaması ve ona zaman yönetimi hakkı tanınması konusunda ayrıcalıklar sunabilen işleri tercih ediyorlar. Özellikle home office olarak geçen bu meslekler arasında makale yazarlığı, içerik ücretici, editörlük, içerik çevirmeni, çevrimiçi sekreterlik gibi masa başı ve evden yapılabilecek işler yer alıyor.

Bu saydığımız meslekler arasında freelance hizmet olan makale yazmak göze çarpan ve en çok takip edilen meslek haline gelmiş durumda. Özellikle gençler ya da ev hanımları tarafından takip edilen bu meslek, evden çıkamayan ancak bir şeyler üretmek isteyen kişiler için ek gelir kapısı. Ya da gezgin olup mesai saati ile kendilerini kısıtlamak istemeyen kişiler için de gelir kapısı. Çalışmak isteyen kişiler makale yazarlığı iş ilanları ile düzenli bir gelir elde edebilmekte. Peki, makale yazarlığı nedir?

Makale Yazarlığı

Basılı ya da sanal ortamlarda kullanıcıların okuyacağı, ilgili konularda yazı içeriği oluşturulduğu ve bu yazı içeriğinin arama motorlarının verilerine göre en uygun hale getirildiği bir mesleğe makale yazarı denir. Makale yazarı olmak için ortalama bir bilgisayar yeterli olup, kullanıcıların okuyabileceği içerikler üretebilirsiniz.

Boş vaktiniz varsa ya da yazmayı seviyorsanız sizin için ideal olan makale yazarlığında önemli olan yegane unsur kullanıcıların okuyabileceği başlıklar seçmek ve yazı içeriği oluşturmaktır. Makale yazarlığının temel hususu ilgilendiğiniz konularda içerik oluşturmak ve zamanla yeni konuları da ilgi alanınıza almaktan geçiyor. Farklı başlıkları yazabilen yazarlar daha çok talep görmekte ve iş alabilmektedir. Tabi her konuda yazarım ben gibi bir fikre aldanmamanızı baştan uyaralım. Maalesef o iş öyle olmuyor. Sizden yazı bekleyen insanlara verdiğiniz sözü tutmanız, sürekli çalışmanız için ilk basamaktır. O yüzden yapabileceğiniz işlerin sözünü verin, zamanla çıtayı yükseltebilirsiniz.

Makale Yazarlığı İş İlanları

Makale yazarlığı iş ilanları hakkında birçok aracı site ve servis bulunmakla beraber bazı internet siteleri de kendi yazarlarını arayabiliyorlar. Yazar iş ilanları bu işe başlamak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir. Malum birçok ajans ve yazar zaten piyasada aktif olarak çalışıyor. Bu iş ilanlarında makale yazdırmak isteyen kişilerle direk iletişime geçerek süreci yönetebilir ve kendinize yeni bir iş bulabilirsiniz. Burada dikkatli olmanızda fayda var, çünkü iş teslim ettiğiniz andan itibaren size yazı yazdıran kişi artık potansiyel bir işvereniniz. Bu bağlamda çizginizi korumanız ve ikili ilişkilerinizi sağlam temellere oturtmanız makale yazarlığını sürekli yapabilmeniz için bir gereklilik.

Makale yazarlığı yapmak mı istiyorsunuz? TozluMercek’in makale yazarlığı iş ilanları için oluşturduğu ve ihtiyaç doğrultusunda sürekli güncellediği IK sayfasına göz atabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Ücretleri

Her 100 kelime için 1,5 ile 40 lira arası çok değişken fiyatların bulunduğu makale yazarlığı,

  • Kişilerin kendi vakitlerinin maliyetine,
  • Oluşturdukları içeriğin kalitesine,
  • Yazıya uygulanan ek işlemlere (Yoast, SEO, tablo vb) göre hesaplanmalı.

Makale Yazarlığı Başvurusu

Makale yazarı başvurusu yapmak ve ilan oluşturmak için birçok freelance sitesi, sosyal medya sayfası ve forum sitesi bulunmakta. Bu işten para kazanmak için biz TozluMercek ailesi ve diğer internet sitelerinin yazar kadrosuna dahil olabilir, çalışma sisteminizi belirtebilirsiniz.

  • İlgilendiğiniz ve yazabileceğiniz konuları,
  • İstenilen sürede ne kadar yazı ve başlık oluşturabileceğinizi,
  • Hangi fiyatla yazmak istediğinizi,
  • Sahip olduğunuz ödeme yollarını,

IK sayfasından bize iletebilirsiniz. Ayrıca güven ortamını sağlayamayan kişilere karşı çalışırken dikkatli olmalısınız. Zira yazılarınızı teslim ettikten sonra ödeme beklerken stresli dakikalar yaşayabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply